Tuning REDAKCE

Rozkoš hostila rozkošné škodovky (21.06.2004)

loga/autoklubRozkoš hostila rozkošné škodovky

Díky opravě vozu se ženu trasou na Havlíčkův Brod, Pardubice, Hradec Králové do České Skalice až pozdě odpoledne. V Jaroměři mě míjí 130 RS, čtyři naleštěná eRka a jedna Felicie. Stěrače stírají a na volné silnici roztahuji auto na sto deset. Oproti očekávání je v autokempu Rozkoš v České Skalici ještě plno a příjemné vstupné 20 korun mě vyvedlo z míry v porovnání několika stovek, které jsem utratil za „vlezné“ na jiné srazy (tedy pouze jako návštěvník bez auta…). Déšť se sem ještě viditelně nedostavil a občasné mrholení nevadilo. Pro mne docela příjemný pozdní začátek 39. celostátního srazu sportovních vozů Škoda.

Jak si představit lepší uvítání než šestici naleštěných roadsterů s názvem Felicie? Několik volně „hozených“ Škod 110R u chatek a mezi klasikou největšího českého výrobce automobilů se na trávníku u jedné dřevěné chatky krčí dokonalá Škoda 1100GT, kterou představíme příští týden. Český dvousedadlový supersport je bezpochyby tím nejzajímavějším, co se na české scéně mezi automobily objevilo (OK, asi by to chtělo změnu u zadních světel, souhlasím). Ačkoliv je sraz určen především vozům kupé, objevily se mezi eRky a Feliciemi také Škody 1000 MB, MBX nebo několik Rapidů, Garde a „stodvacítek“. Nechyběla ani zelená 120ka „cvok tuning“. Totální destrukční výraz mělo tmavě modré eRko snížené jak podvozkem, tak seříznutím sloupků a oken. Nečekaně extrémní spojlery lákaly spousta návštěvníků.

Vedle naprosto sériových vozů se objevovala upravená auta jak v oblasti exteriéru, tak interiéru a pohonných jednotek. Vedle českých nadšenců nechyběla řada německých fandů a velkou radost jak pořadatelům tak návštěvníkům udělala přítomnost repliky Porsche spider vytvořené na základě Škody 120.

O tom, že tyto vozy jsou absolutními miláčky svých majitelů, svědčilo rychlé zajetí do „stanové garáže“ při objevení prvních kapek deště v případě nádherné Škody Felicie. Několik obchodníků s náhradními díly zde prodávaly příslušenství na vozy všech typů. Drátěná kola na starou felicii byly k dostání za čtyři a půl tisíce, víčko rozdělovače za sto dvacet korun a litá kola od pěti tisíc výš za sadu. Zde už ale nejde o cenu, ale o to, že tyto díly jsou ještě stále k dostání.

Program začal v pátek 18. června návštěvou automobilky Škoda Auto v Kvasinách. Večerní zahájení pak doplnila diskuse se zástupci Škoda Auto. Sobota přinesla rychlostní zkoušky, spanilou jízdu a soutěže o nejkrásnější vozy v kategoriích nejlépe upravených a nejpůvodnějších (v nejoriginálnějším stavu).

Devětatřicátý sraz Felicia Coupe Klubu CZ byl velmi příjemným setkáním lidí, které spojuje jedna značka. Škoda! A to dle počtu návštěvníků rozhodně na „Škodu“ není.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: autor

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku z 39. celostátní sraz sportovních vozů Škoda 

     

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek