Tuning REDAKCE

Saab 9-4X SUV odhalen (19.10.2010)

NOVINKY – Ještě před dvěma lety to vypadalo, že Saab se z popela už nezvedne. Přesto se objevuje nová verze, která dosud moc příznivě přijata nebyla. Model 9-4X bude mít světovou premiéru v Los Angeles příští měsíc a podle všeho by si Saab mohli v Americe oblíbit, sdílí totiž komponenty s Cadillacem SRX. Bude se vyrábět v továrně v Ramos Arizpe v Mexiku.

Současná verze se nejblíže podobá konceptu z roku 2008 9-4X BioPower. V exteriéru bylo změněno jen pár detailů. V interiéru je to klasický Saab.

Saab v současné době boduje novým sedanem 9-5. Ten má velký úspěch nejen u skalních fanoušků Saabu, ale získává si nové zákazníky. V tradici automobilky je tento jev dá se říci celkem nový, neboť o majitelích Saabu se říká, že pokud se jednou do Saabu zamilují, už z něj nikdy „nevysednou“. V případě sedanu 9-5 je to pochopitelné. Jak dobře se povede většímu SUV, je zatím otázkou.

Podle dostupných informací bude mít novinka Saabí stáje dva šestiválce pod kapotou. Jeden bude mít objem tří litrů s přímým vstřikováním a výkonem 265 koní. Druhý bude 2,8 litrovou alternativou s přeplňováním a výkonem 300 koní. Oba šestiválce budou s koly spojeny přes šestistupňovou automatickou převodovkou.

Se základním šestiválcem zvládne řidič zrychlit na stovku za 7,9 vteřin. Tedy pokud bude mít pohon všech kol. V případě verze s pohonem předních kol zvládne stovku za 9 vteřin.

Podle automobilky je SUV výjimečným crossoverem, který si získá nové zákazníky. Podle Jana Ake Jonssona, CEO Saabu, dává automobilce nový model nové možnosti a zajištění růstu i do budoucna. Podle něj se na novinku můžeme těšit už v květnu příštího roku – alespoň v Americe. Do Evropy nový Saab přijde až v srpnu.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek