Tuning REDAKCE

Saab 9-4X SUV odhalen (19.10.2010)

NOVINKY – Ještě před dvěma lety to vypadalo, že Saab se z popela už nezvedne. Přesto se objevuje nová verze, která dosud moc příznivě přijata nebyla. Model 9-4X bude mít světovou premiéru v Los Angeles příští měsíc a podle všeho by si Saab mohli v Americe oblíbit, sdílí totiž komponenty s Cadillacem SRX. Bude se vyrábět v továrně v Ramos Arizpe v Mexiku.

Současná verze se nejblíže podobá konceptu z roku 2008 9-4X BioPower. V exteriéru bylo změněno jen pár detailů. V interiéru je to klasický Saab.

Saab v současné době boduje novým sedanem 9-5. Ten má velký úspěch nejen u skalních fanoušků Saabu, ale získává si nové zákazníky. V tradici automobilky je tento jev dá se říci celkem nový, neboť o majitelích Saabu se říká, že pokud se jednou do Saabu zamilují, už z něj nikdy „nevysednou“. V případě sedanu 9-5 je to pochopitelné. Jak dobře se povede většímu SUV, je zatím otázkou.

Podle dostupných informací bude mít novinka Saabí stáje dva šestiválce pod kapotou. Jeden bude mít objem tří litrů s přímým vstřikováním a výkonem 265 koní. Druhý bude 2,8 litrovou alternativou s přeplňováním a výkonem 300 koní. Oba šestiválce budou s koly spojeny přes šestistupňovou automatickou převodovkou.

Se základním šestiválcem zvládne řidič zrychlit na stovku za 7,9 vteřin. Tedy pokud bude mít pohon všech kol. V případě verze s pohonem předních kol zvládne stovku za 9 vteřin.

Podle automobilky je SUV výjimečným crossoverem, který si získá nové zákazníky. Podle Jana Ake Jonssona, CEO Saabu, dává automobilce nový model nové možnosti a zajištění růstu i do budoucna. Podle něj se na novinku můžeme těšit už v květnu příštího roku – alespoň v Americe. Do Evropy nový Saab přijde až v srpnu.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

Saab 9-4X SUV odhalen

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek