Tuning REDAKCE

Saleen 2007: Boss se vrací! (20.04.2006)

Saleen 2007TUNING – Evropská scéna spí, ale v zámoří se toho díky New York Auto Show děje neobyčejně mnoho. Výrobce automobilů Saleen expanduje ve své produktové řadě a v těchto dnech oslavuje legendárního závodního jezdce Parnelliho Jonese. A to stylově: vyrobil vůz s nekonečně dlouhým názvem Saleen / Parnelli Jones Limited Edition Mustang.

„Parnelli Jones je ikona amerického závodění. V padesátých, šedesátých a sedmdesátých letech Parnelli vyhrál téměř každý závod, včetně Indy 500. V roce 1970 řídil Mustang Boss 302 a střetl se v bojišti s Markem Donahue a Danem Gurney a vyhrál šampionát,“ řekl prezident společnosti Saleen, Steve Saleen. „Naše přátelství začalo v roce 1987, kdy pro mě Parnelli závodil v Saleen týmu a pomohl nám vyhrát naše první vítězství v šampionátu výrobců v Sebringu na Floridě,“ dodal.

Parnelli Jones se nechal slyšet, že je pro něj tento model poctou. „Je pro mě ctí, že speciální edice Saleenu nese mé jméno. Jsem si jist, že tento vůz bude naprosto adrenalinovou zkušeností pro každého, kdo bude mít šanci ho řídit.“

A proč jsou si oba pánové svými výroky tak jistí? Speciální edice Mustangu totiž disponuje 370 koníky a tím nejextrémnějším sportovním nastavením. Pánové tento vůz přirovnávají k modelu Boss 302, detailnějšími informacemi však šetří.

Vůz stojí na devatenácti palcových kolech ve stylu Minilite (tato kola v mnohem menší verzi obouvá starý dobrý Mini Cooper. – pozn. autora). Kola se pyšní pneumatikami 275/40 vepředu a 285/40 vzadu.

Cena se pohybuje kolem 50 tisíc dolarů a model bude v prodeji na americkém trhu na podzim.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Saleen 2007

 

Saleen 2007

 

Saleen 2007

 

Saleen 2007

 

Saleen 2007

 

Saleen 2007

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek