Tuning REDAKCE

Sesto Elemento v Londýně (19.12.2012)

NOVINKY – Už je to dva roky, co se poprvé v Paříži objevil koncept Lamborghini Sesto Elemento (Šeský Element). Vůz, který vyvolal velké nadšení má v útrobách 5,2 litrový desetiválec z Gallarda Superleggery. Vůz se podle dostupných informací bude vyrábět, a to v celkovém počtu dvaceti kusů. Aby Lamborghini nalákalo zákazníky, vozí Sesto Elemento do svých showroomů. Nyní je v Londýně.

Lamborghini už bylo k vidění v Pebble Beach na Concours d´Elegance a u dealera v Kalifornii v Newport Beach. Londýn je další zastávkou, a jak je vidět níže na videu, jeho přesun z místa na místo není zrovna nejjednodušší záležitostí.

Připomeňme si několik detailů. Vůz stojí na designových kolech s centrálním šroubem. Pod batmanovským zevnějškem najdeme 5,2 litrový desetiválec o výkonu 570 koní. Z nuly na stovku má tento drobeček sprintovat za 2,5 vteřiny. Této hodnoty u Lamborghini dosáhli masivní redukcí hmotnosti vozu. Celková hmotnost vozu má být 999 kilogramů.

Ačkoliv by si movití zákazníci asi přáli výrobu konceptů Estoque nebo retro Miury, do výrobního programu se dostal koncept Sesto Elemento, který sdílí techniku s Gallardem.

Vůz byl natočen uživatelem YouTube, který se ukrývá pod nickem Shmee150. Sesto Elemento, které má stát 2,2 milionů dolarů, si tak můžeme díky nešikovným kravaťákům prohlédnout v detailech. Více ve videu níže.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Sesto Elemento v Londýně

 

Sesto Elemento v Londýně

 

Sesto Elemento v Londýně

 

Sesto Elemento v Londýně

 

Sesto Elemento v Londýně

 

Sesto Elemento v Londýně

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek