Tuning REDAKCE

Sezona začíná! Co nás čeká a nemine? (26.03.2004)


loga/logorevoBřeznové teplotní rekordy rozproudily všem tunerům krev v žilách a natěšení na poslední březnový víkend začali připravovat své plechové miláčky na sezónu. Už zítra (27. března) se totiž uskuteční na Masarykově okruhu v Brně tradiční Renocar Tuning show. Včerejší nadílka (snad už posledního) sněhu může ohrozit jak příjezd laděných vozů, tak příjezd tradičních několika stovek návštěvníků. Ačkoliv se po proklamované “nudě v Brně” při podzimním srazu hovořilo o tom, že Renocar Tuning už nikdy víc pořádán nebude, tradiční studený víkend dokazuje, že pořadatelé jsou opět tu a nenechají se porazit ani několika zápornými reakcemi. Sezóna začíná a všichni jsou už natěšeni na to, co se v zimě v českých garážích zobrazky/1_ren_jaro_2004ase urodilo nového. (Mimochodem naši firmu naleznete tak jako loni v boxu č.8)

Letošní jaro je doslova protkáno tuningovými srazy. Nelze slíbit, že o všech budeme na našich stránkách psát, ale určitě nebudeme chybět na těch největších a nejdůležitějších, ze kterých samozřejmě připravíme reportáž a fotogalerie.

Čtrnáct dní po Brnu se na Křivoklátě 10. dubna uskuteční sraz VW Brouků poeticky nazvaný Broukání v podhradí 2004. Sedmnáctého dubna pak očekávaná Tuning Motor Show Kopřivnice, kde je pravděpodobně největším lákadlem možnost zkušebních jízd po klopeném oválu a možnost zhlédnout Muzeum Tatra. Poslední víkend v dubnu bude patřit největší tuningové show v Evropě, a sice Tuning World Bodensee 2004 v Německu. Kdo si cestou do Německa zapomene pas, tak se může čtyřiadvacátého dubna vrátit do Prahy na Vítkov, kde si bude moci užít Jarní sprint na Vítkově, který je sice věnován pouze vozům VW Brouk a příbuzným, ale jistě bude na co koukat.
obrazky/2_ren_jaro_2004
První víkend v květnu se všichni tuneři mohou místo původně zamýšlených Kbel v Praze, mrknout do Mnichova Hradiště na Tuning Show nebo se zúčastnit Jarního srazu majitelů vozů Škoda 1000 MB - 110R, které se uskuteční v Pávově u Jihlavy. Majitelé veteránů se mohou sjet na sraz do Vyššího Brodu. Květen spolu s kvetoucími jarními květinkami nabídne sedmého a osmého také již pátý ročník Mimoňských válek, které se uskuteční na letišti Hradčany u Mimoně (obec Ploužnice). Ve stejné datum, akorát s ukončením až devátého května, se majitelé škodovek mohou vydat do EuroCampu Běšiny, kde na ně bude čekat akce Celostátní sraz vozů Škoda Jaro 2004 aneb “Jarní tání zlepší sání!” Aby toho nebylo málo, tak se ještě o tomto víkendu mohou tuneři zúčastnit srazu Fashion Cars 2004 na autodromu ve Vysokém Mýtě. obrazky/3_ren_jaro_2004

Tuning Show Milovice je na programu mezi čtrnáctým až šestnáctým květnem opět na letišti v Milovicích. Ve stejném termínu se v areálu letiště Mostkovice-Stichovice v Prostějově bude konat 2. Expert Tuning Párty. Vůbec poprvé se na Strážku sejdou majitelé VW Bus, zváni jsou ovšem i ostatní broukaři a příbuzné volkswageny. Škodovkáři se letos mohou těšit na prezentace svých “prací”, neboť víkend od 21. do 23. května, bude patřit v kempu Doksy u Máchova jezera právě jim a akci 3. sraz vozů Škoda Hobby Tuning. Rozkoš u České Skalice bude hostit od soboty 22. do neděle 23. května Tuning X Cars & Cabrio 3 sraz. O týden později se v kempu Habermannova vila - Bludov, což je asi pět kilometrů od Šumperka, objeobrazky/4_ren_jaro_2004ví zájemci o Mega Tuning Show III.

Červnovou nabídku zahájí hned čtvrtého Open Air Tuning sraz IV v Plešnicích za Plzní. Od soboty pátého června se pak po loňské Příbrami vrátí pořadatelé tuningového srazu na Pávov do Jihlavy, kde připravili 4. Tuning Pávov Párty 2004. Tuning Show 2004 aneb North Music Party Live se uskuteční ve dnech 12. - 13. června na letišti v Ústí nad Labem. Devatenáctého června pak mostečtí připravili Tuning Show v centru (na “Plecháči”). RRC Speed Days 2004 budou opět v Mostě, ovšem nyní na autodromu, a sice od 23. do 24. června. Dvě velké akce završí červnové srazy. Jedna z nich bude patřit tradiční obrovské Tuning Party 2004 v Hradci Králové - na letišti a druhá pak 15. Ročníku mezinárodního setkání VW Attack na sportovním letišti v Mnichově Hradišti. Obě akce začínají pětadvacátého a končí sedmadvacátého června.

Jaro pro tunery bude velkým zápřahem, ale ani v červenci, srpnu a září nebudou o srazy nijak ochuzeni. Kalendář tuningových akcích hledejte na našich stránkách v dubnu. Zároveň prosíme všechny pořadatele akcí, ať nám své pozvánky na srazy a motoristické akce posílají na email: redakce@autodoplnky.cz

Jiří Juránek

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek