Tuning REDAKCE

Shelby 500 (25.03.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/25_03_2005_shelby/logo_01Shelby 500

Nejsilnější Ford Mustang, který byl kdy vyroben, zabere místo na slunci a silnicích řadě oblíbených sporťáků. Příští rok totiž bude po světě jezdit vůz, který vyrobili ve spolupráci legenda Carroll Shelby a Ford Special Vehicle Team /SVT/. Celý název brutálního vozu zní Ford Shelby Cobra GT 500 a byl představen na New York International Auto Show ve středu 23. března. Výkon agresivního hřebce čítá stádo 450 koní.

Nové GT 500 je vyrobeno v bezchybném designu Shelbyho Mustangů ze šedesátých let. Ovšem nyní je Ford mnohem silnější a dravější díky moderním technologiím. Ve své podstatě se alespoň již teď stává pro Ameriku králem silnic.

Carrol Shelby stál u zrodu nového Fordu GT a díky členství v „Dream Teamu“ spolupracoval s STV. „Pracoval jsem s chlápky od STV několik roků a vím, že jejich talent, vášeň a vnitřní síla je cítit v každém kousku nových Mustangů,“ řekl Shelby.

Vedle GT 500 se na scénu chystají další pecky. A opět od STV. Bullit GT nebo Mach 1. Ovšem tato informace není podložena.

Mustanga pohání přeplňovaný 5,4 litrový osmiválec s rozvodem DOHC. 450 koní naprosto jedinečných a u Fordů si na tento výkon zakládají. Jde o nejsilnější tovární Mustang vůbec a výrobci jsou na něj právem pyšní.

Nové GT500 se má vyrábět v roce 2005, a výrobci prozrazují, že má  po něm následovat další modelová řada, opět s označením STV Mustang Cobra.

 

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků vozu Shelby 500

     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek