Tuning REDAKCE

Shelby GT500 KR (03.04.2007)

Shelby GT500 KRTUNING – Jméno Carolla Shelbyho není nutné představovat. Název Mustang také ne. A číslovka 500? Ta je také jasná – pět set kobylek pod kapotou. Ale co má znamenat zkratka KR? Koňský randál? Kdepak! King of the Road! Když se podíváte na fotografie jedinečné úpravy Fordu Mustang, potom je jasné, proč se tento výtvor honosí tak drzým jménem. Má na to, neboť jde o dokonalý soulad extrémního exteriéru a brutálního výkonu pod kapotou. A pokud to nestačí coby argument výjimečného vozu, pak věřte, že jich bude vyrobeno pouze tisíc!

Děsivý agresivní tvář nadupané Eleanor se promění v brutálnější dračici ihned po nastartování klíčkem. Pod kapotou totiž burácí 5,4 litrový osmiválec s výkonem 540 koní, což bohatě stačí na americký muscle car i striktní dopravní pravidla v Americe.

Z vizuální stránky nelze než Mustanga vychvalovat do nebes. Každý, kdo miloval původní verzi tohoto vozu z roku 1968 se musí chytat za srdce a počítat výplatu, jak si takového mazlíka domů pořídit. Ovšem zde má exteriérový design mnohem více funkcí než být pouze okrasným doplňkem. Pod dvaceti palcovými koly jsou velké kotouče a třmeny od Bremba a přední spojler je modifikován tak, aby nejen k motoru, ale i k brzdám proudilo optimální množství vzduchu.

Změny se údajně dočkal také podvozek, ale bližší informace nejsou k mání. Cena nebyla zveřejněna, ovšem pro představu o dokonalosti tohoto vozu poslouží následující fotky.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Shelby GT500 KR

 

Shelby GT500 KR

 

Shelby GT500 KR

 

Shelby GT500 KR

 

Shelby GT500 KR

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek