Tuning REDAKCE

Shelby GT500 na památku stavitele (21.08.2012)

TUNING – Před třemi měsíci, 10. května, zemřela ikona automobilového světa Carroll Shelby. Tvůrce nepřeberného množství sportovních vozů se proslavil především speciální řadou výkonného Fordu Mustang. Všichni jeho přátelé nyní dali hlavu dohromady a postavili vůz Ford Shelby GT500 Cobra, který má být uctěním památky zesnulého přítele. Hned v úvodu se ovšem sluší podotknout, že tento Mustang má výkon 850 koní!

Lidé z Ford Motor Company, Shelby American, Ford Racing a z mnoha dalších firem stojí za tímto projektem. „Dokonce i v 89 letech byl Caroll inspirací pro nás všechny,“ řekl šéf obchodu a marketingu Fordu Jim Farley. „Tento rok slaví originální Shelby Cobra padesáté výročí. Jediný vůz svého druhu tak může velmi dobře reprezentovat naši úctu Carollovi i původní Cobře.“

Vůz byl odhalen na Rolex Monterey Motorsports Reunion. Tvůrci vzali standardní 662 koňový agregát z Shelby GT500 a trochu na něm zapracovali. Čtyřlitrový kompresor od Ford Racing tak dokázal společně s dalšími úpravami dostat výkon na hodnotu 850 koní.
Další úpravou prošla karoserie. I na obrázcích můžeme vidět rozšířené blatníky kvůli širokým kolům, speciální kapotu, brzdy Shelby Wilwood a také speciální modrou barvu Guardsman, kterou doplňují bílé pruhy.

Během slavnostního odhalení v Kalifornii se také Shelbymu dostalo pocty v podobě pojmenování silnice, kde v Dearbornu v Michiganu stojí vývojové centrum. Nová silnice se nyní jmenuje Carroll Shelby Way.

Ford nebude vyrábět silnější verzi Cobry. S vozem bychom se však měli ještě několikrát setkat na různých výstavách. Ačkoliv do Evropy se rozhodně nedostane. Shelby American ovšem ještě místo vystavení zveřejní.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní za speciální ceny.

-jj-
Foto: Archiv


 

Shelby GT500 na památku stavitele

 

Shelby GT500 na památku stavitele

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek