Tuning REDAKCE

Škoda Citigo v sériové verzi (29.09.2011)

NOVINKY – Koncernová politika je někdy nevyzpytatelná. Logicky pochopit, proč Škoda přišla se svou interpretací malého modelu Up! dva dny po skončení frankfurtského autosalonu totiž nelze. Jakoby se uvnitř koncernu odehrával rozhovor: Pardon, ale prvně musíme prodat Up!, Škoda přijde na řadu později. Anebo se jen u Volkswagenu poučili ze Škody Superb, která vesele válcuje Passat. Nová škodovka ponese název Citigo a bude určena především obyvatelům větších měst.

Podle dostupných informací si malého drobečka budeme moci koupit už před Vánocemi. Citigo coby vánoční dárek tak jistě stihneme. V Evropě a Anglii se Citigo bude prodávat až začátkem léta 2012. Citigo má na rozdíl od Up! být k mání ve třídveřové a pětidveřové verzi od začátku prodeje. Hlavní rozdíl mezi oběma vozy najdeme především ve spoilerech, světlech a masce chladiče. Oba vozy mají víceméně stejné rozměry, Citigo měří na délku 3,563 mm, na šířku 1,641mm a na výšku 1,478 mm.

Automobilka prozradila, že vůz je určen pro čtyři cestující a zavazadlový prostor má objem 251 litrů. Ten může být zvětšen na 951 litrů sklopením zadních sedadel. Fotografie interiéru dosud nebyly zveřejněny, od Volkswagenu by se ale interiér neměl tolik lišit.

Pod kapotou najdeme nový tříválcový jednolitrový agregát o výkonu 60 a 75 koní. Kombinovaná spotřeba vozu by se měla pohybovat kolem 4,5l/100km. „Citigo je jedním z pilířů naší strategie růst. Je naší příležitostí v novém segmentu,“ uvedl šéf Škody Winfried Vahland. Podle něj je Citigo velmi chytrý vůz. Bez ohledu na jeho velikost nabízí dostatek místa v interiéru.

Oficiální premiéru má vůz dnes na internetových stránkách www.skoda-auto.cz.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv


 

Škoda Citigo v sériové verzi

 

Škoda Citigo v sériové verzi

 

Škoda Citigo v sériové verzi

 

Škoda Citigo v sériové verzi

 

Škoda Citigo v sériové verzi

 

Škoda Citigo v sériové verzi

 

Škoda Citigo v sériové verzi

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek