Tuning REDAKCE

Škoda Fabia 2000 připravena (12.02.2008)

NOVINKY – Nová Škoda Fabia se loni v březnu prezentovala na ženevském autosalonu ve verzi S2000. Důvodem nebyla nová sportovní verze pro běžného motoristu, nýbrž automobil pro šampionát ve třídě S2000. Po roce se o voze hovoří znovu! Není určen na silnice, ale mohou si ho koupit soukromé týmy na závodění. Pod kapotou má dvoulitrový čtyřválec s výkonem 250 koní. Pohon všech čtyř kol je samozřejmostí. Závodní monopost z Mladé Boleslavi bude stát přes čtyři miliony korun.

Stačí si vzpomenou na takové skvosty rallye vozů jako Renault 5 Turbo, Audi Quattro nebo Subaru STI a Mitsubishi EVO. Všechny tyto vozy zvládnou jízdu na jakémkoliv povrchu závodů really. Škoda vstoupí do šampionátu Super 2000 s bestií v podobě Škody Fabia 2000. V nové verzi upravený model ztratil S, ovšem víme, že výkon vozu bude na všechna kola přenášen přes šestistupňovou převodovku.

Exteriér vozu je pravděpodobně hotov. Je masivnější a širší. Podle odborníků vůz na první dojem působí jako stabilní automobil disponující dobrou aerodynamikou. Na klasické silnice se vůz nechystá.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

Škoda Fabia 2000 připravena

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek