Tuning REDAKCE

Škoda MissionL přichází (13.09.2011)

NOVINKY – Každá vize musí mít svou misi, to potvrdí každý, kdo někdy pracoval na strategii čehokoliv. Škoda Auto představila líbivý koncept VisionD (Vize), který vynikal svažující se zádí a příznivci české značky jásali: Je tu nový Rapid. Nyní se ale objevuje MissionL (Mise) a má být jen krůček od sériové verze. Malý sedan by se dle automobilky měl objevit už na konci tohoto roku v Indii, na trhy v dalších měsíc dorazí až na začátku roku 2012.

Sériový vůz bude v nabídce škodovky figurovat mezi malou Fabií a větší Octavií. Škoda Auto tak nový sedan postaví proti Fordu Focus nebo Volkswagen Jetta. Jméno vozu zatím není známé. „Ke studii jsme přistupovali velmi puristicky, plochy jsme strukturovali jednoduše, ale efektivně,“ řekl Eckhard Scholz z vývoje automobilky. „Automobil má silný, sportovní vzhled, který překvapuje jednoduchostí. Spousta lidí se ohlédne za čistými, minimalistickými liniemi. Koncept MissionL toto nabízí,“ dodal Scholz.

Česká varianta Volkswagenu Jetta by měla oslovit především zákazníky, kteří si koupili v minulosti Škoda Fabia sedan. Tradice malých sedanů je zakořeněna především ve starší generaci, která jezdila v modelech 100, 105 nebo 120.

Škoda zatím nezveřejnila žádné technické detaily, nicméně můžeme očekávat, že se u sériové verze dočkáme bohaté nabídky motorů koncernu Volkswagen. Chybět by nemusela ani sportovní verze. Známy nejsou ani zatím fotografie interiéru.

„Novýkompaktní model nám společně s dalšími produkty pomůže dosáhnout cíl ve zvýšení ročního prodeje na 1,5 milionu vozů v roce 2018,“ řekl Winfried Vahland, šéf škodovky.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Škoda MissionL přichází

 

Škoda MissionL přichází

 

Škoda MissionL přichází

 

Škoda MissionL přichází

 

Škoda MissionL přichází

 

Škoda MissionL přichází

 

Škoda MissionL přichází

 

Škoda MissionL přichází

 

Škoda MissionL přichází

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek