Tuning REDAKCE

Škoda Rapid představena (11.10.2011)

NOVINKY – Model Rapid byl oficiálně představen v Indii. Dne 7. října 2011 sjel  z výrobního pásu v závodě Pune v Indii první malý sedan s názvem Škoda Rapid. Ačkoliv si čeští motoristé přáli, aby Rapid vypadal alespoň tak, jako koncept MissionL, nestalo se, model je spíše pokračováním prapodivného sedanu Fabia. Ale pouze v Indii! Rapid tak zahajuje novou éru, ve které Škoda Auto hodlá dosáhnout výroby minimálně 1,5 milionu vozů ročně, a to do roku 2018. Rapid má být na indickém trhu stěžejním projektem této vize. My se ještě stále můžeme těšit na koncept MissionL, respektive evropskou verzi Rapidu.

Ani s tímto modelem by ale v Evropě zvuk značky rozhodně neztratil u zákazníků, kteří si kupují malé sedany bez ohledu na vzhled. Majitelé vozů Thalia, Fabia sedan nebo Renaultu Fluence by neměli ani s touto variantou nového sedanu od škodovky problém. Nicméně neoficiální informace prozrazují, že Indie potřebuje levnější vůz. Zhýčkaní Evropané se mohou těšit na hezčí verzi.

Indický Rapid má délku 4,39 metrů, šířku 1,70 metru a výšku 1,47 metru. Velikostně je tak mezi Fabií a Laurou (indická Octavia). Zavazadlový prostor nového Rapidu nabízí 500 litrů objemu.

Pod kapotou se objeví 1,6 litrový benzínový agregát o výkonu 77 kW. Stejný výkon i objem bude mít turbodieselová varianta se systémem vstřikování common rail. „„Rapid je auto pro celou rodinu a pro rozmanité použití. Dostatečně kompaktní pro město, dostatečně prostorný na dlouhé cesty. Všestranný talent, prostě pravá ŠKODA“, řekl Winfried Vahland, předseda představenstva škodovky.

Škoda Rapid je druhým vozem, který se vyrábí v závodě v Pune. Tím prvním je Fabia. Superb, Laura a Yeti se vyrábí v závodě v Aurangabádu. Škoda využila možností a výsledkem je velký zájem o české vozy mezi Indy. Odborníci dokonce odhadují, že Indie se během následujících deseti let, stane jedním z největších automobilových trhů na světě.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv

 

Škoda Rapid představena

 

Škoda Rapid představena

 

Škoda Rapid představena

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek