Tuning REDAKCE

Škoda Yeti od BT Design (14.06.2012)

TUNING – Česká společnost BT Design vytvořila novou verzi Škody Yeti s jednoduchým názvem Etape. Nová verze je malým kompaktním pick-upem, který má svůj vznik u společnosti Benet Automotive, která úzce spolupracuje se Škoda Auto. I přes tento slibný fakt bohužel nevíme, jestli se s pick-upem Yeti BT můžeme potkat na silnici.

Podle dostupných údajů je koncept vyroben na platformě sériového Yeti, tedy kompaktního crossoveru. Česká společnost tvrdí, že jediné, co zůstalo nezměněno, je kapota. Škodováci si jistě všimnou dalších detailů, které odlišují Etape od klasického Yetti. Nejzásadnější změnou je jistě konverze vozu na dvoudveřovou kabinu a nákladový prostor.

Na první pohled si také můžeme všimnout rozšiřujícího bodykitu se svalnatými blatníky. Celkově vůz nepůsobí jako terénní speciál. Mohou za to velká hliníková kola s nízkoprofilovými pneumatikami. Obrázky ani fotografie interiéru nemáme, neočekáváme zde však velmi významné změny.

Česká společnost BT Design říká, že důvodem stvoření Etape je ukázat nekonečné možnosti úprav. „Chceme inspirovat individualitu a celý průmysl. Naším cílem je vyprovokovat větší požadavky na individualizaci automobilů jak od koncových uživatelů, tak výrobců,“ řekl Josef Zajíček, ředitel BT Design.

Již z celé zprávy je patrné, že Etape asi nebude sériovou verzí. Vůz, který překvapuje návštěvníky autosalonu v Lipsku, však může zaujmout vícero zákazníků. Pak by omezená série vozů jistě nebyla nereálná. Na detailní informace o konceptu i plánů společnosti BT Design si však musíme ještě chvíli počkat.

Kalkulátor povinného ručení.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Škoda Yeti od BT Design

 

Škoda Yeti od BT Design

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek