Tuning REDAKCE

Skyline se vrací (08.10.2007)

Skyline se vracíNOVINKY – Mitsubihi Evolution X je něco. Ovšem Skyline je pojmem ve všech tuningových komunitách. Po několika letech tápání a hraní si s domnělými fotografiemi finálního vozu můžeme konečně vidět sériovou podobu vozu, který je legendou mezi sportovními kupátky. Nissan Skyline se vrátil v naprosto nové podobě a podle dostupných informací bude dostupný v Americe i Evropě.

Vášeň, se kterou si Skyline hraje díky svému nastavení a vzhledu se rovná atraktivitě, sofistikovanému vyjádření ducha sportovního guru, který má pod kapotou inovativní 3,7 litrový šestiválec. Ten má původní název VQ37VHR a nabízí výkon 333 koní. Jde o nejsilnější šestiválec ve své třídě. Motor používá pokročilou technologii variabilního časování ventilů a zdvihu VVEL. Tento systém neustále mění úhel a zdvih sacích ventilů, a to v závislosti na akceleraci a rychlosti motoru. Plně symetrické nasávače vzduhu na pravé a levé straně zvyšují objem sání vzduchu a redukují jeho zráty při čerpání. Tento systém má efekt v podobě rychlé odpovědi při akceleraci, vyšší sílu a především nižší spotřebu paliva a čistší výfukové plyny.

Vůz bude dodáván s dvěmi převodovkami. Šestistupňový manuál bude určen pro opravdové sportovce, zatímco pětistupňový automat spíše pro běžného konzumenta.

Exteriér vozu je ve všech směrech nový. Na první pohled se designéři vydali cestou luxusního pojetí a drsný Skyline tak může ztratit pověst ryzího sporťáku s technikou na prvním místě. Ovšem příď Skylinu dává tušit, že toto kupé je neobyčejným vozem a tento dojem umocňují Bi-Xenonové svítilny ve tvaru L. Záď vozu nepatrně připomíná kupé od Infinity, ale tuto podobu promíjíme díky celkovému vzezření a především pak profilové siluety automobilu.

Ve verzích Skyline 370 GT Type SP a S bude nabízeno sedm různých lakování. Vedle tradičních barev Nissanu se nově objeví Vibrant Red a Luna Mare Silver.

V interiéru toho tolik nenajdeme. Sice jsou tu systémy, které musí znát každý moderní řidič, ovšem vzhledově je Skyline typicky funkční. Je luxusní, ale zároveň je designový směr interiéru spíše spartanskou poezií Prokletých básníků, než sytou symfonií vídeňského orchestru. Za zmínku ale stojí výborná ergonomie a použité materiály. Kůži doplňuje dřevo nebo hliník. Ze zmíněných systémů můžeme jmenovat „Key System“, který elektronicky zamyká řízení, imobilizuje motor a díky klíčové identifikaci zvyšuje zabezpečení před možnými zloději. Dostupný je také monitorovací systém slepého bodu, který známe například z Volva. Tento systém napomáhá řidiči například při parkování nebo předjíždění, kdy coby předjížděný může díky slepému úhlu bez problémů vjet druhému řidiči do cesty.
 
Navigační systém má pevný disk a nabízí také Music Box s vysokou kvalitou přehrávání hudby. Audio systém je značky Bose.
Nový Skyline bude u dealerů Nissan dostupný ve čtyřech modelech. 370 GT, 370 GT Type P, 370 GT Type S a 370 GT Type SP. Automobilka má v plánu prodat 2000 vozů každý měsíc.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

Skyline se vrací

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek