Tuning REDAKCE

SL 65 AMG Black Series (14.07.2008)

SL 65 AMG Black SeriesTUNING - Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series je celý název úpravy, kterou připravila divize automobilky trojcípé hvězdy, AMG. Zaujme nejen svým designem, ale především výbavou. Pod kapotou má totiž šestilitrový dvanáctiválec s maximálním výkonem 670 koní a 1000 Nm točivého momentu.

AMG Performance Studio vytvořilo silný dvousedadlové coupe-cabrio, které pokračuje v úspěšné strategii v Black Series. Na první pohled je vůz exkluzivní záležitostí, který se dočkal nové spojlerové sady včetně zadního difuzoru. Nejzajímavější linii vozu však tvoří rozšířené blatníky. Přední spojler rozšiřuje vůz o čtrnáct centimetrů. Nakonec nový model SL 65 AMG Black Series navazuje na úspěchy CLK-GTR v závodech v roce 1997.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, pod kapotou hřmí, šestilitrový dvanáctiválec, který má výkon 670 koní při 5400 ot./min. Točivý moment je elektronicky limitován 1000 Nm točivého momentu mezi 2200 a 4200 ot./min. Motor vyrobila továrna AMG, jde o biturbo, které může dosáhnout maximálního točivého momentu 1200 Nm. Výkonu napomáhá také nový výfukový systém, který podle informací výrobce navíc dokonale zní.

SL 65 AMG Black Series dokáže sprintovat z nuly na stovku za 3,9 vteřiny. Na dvoustovce je již za 11 vteřin. Maximální rychlost je elektronicky limitována na hodnotu 320 km/h.

Vůz stojí na devatenácti palcových kolech vepředu a dvacetipalcových kolech vzadu. Pneumatiky mají rozměr 265/35 R19 vepředu a 325/30 R20 vzadu. Nový je smozřejmě podvozek, který lze nastavit ve třech stupních.

Samozřejmostí je exkluzivní interiér v kůži nappa. Vůz bude prvním zákazníkům dodán již v listopadu tohoto roku.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

SL 65 AMG Black Series

 

SL 65 AMG Black Series

 

SL 65 AMG Black Series

 

SL 65 AMG Black Series

 

SL 65 AMG Black Series

 

SL 65 AMG Black Series

 

SL 65 AMG Black Series

 

SL 65 AMG Black Series

 

SL 65 AMG Black Series

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek