Tuning REDAKCE

Slepý muž jede Nascar (07.10.2011)

Ronnie Presnell si včera zaškrtnul další políčko na svém seznamu přání, co chce ještě v životě zvládnout. Na okruhu Charlotte Motor Speedway si zajel kolo ve svém zrestaurovaném Chevroletu Camaro vyrobeném v roce 1968.  To vše zní naprosto nezajímavě, tedy až na to, že Presnellovi je dvaašedesát a v roce 1998 jako zástupce šerifa v Mecklenburg County přišel o zrak. Díky jezdci Nascaru Kennymu Wallaceovi tak mohl vyrazit na svou jízdu, aniž by viděl.

Presnell ležel po automobilové nehodě v roce 1998 šest týdnů v komatu. Jeho zranění si vyžádala velmi citelné chirurgické zásahy v jeho obličeji a navždy ztratil schopnost vidět. Když se vrátil z nemocnice domů, řekl své ženě, že potřebuje projekt, na kterém bude pracovat. Začal restaurovat Camaro z osmašedesátého. Jeho představa byla jasná.

Jízda na závodním okruhu byla vůbec první po tragické nehodě. Presnell byl přitom velmi schopný jezdec. Má závodění v krvi. Závodil na amatérských závodech, dokonce vyhrál i závod na Metrolina Speedway noc před osudovou bouračkou. Sám si stavěl závodní automobily a dokázal vyladit motory k dokonalosti.

„Je to rozhodně rozdíl mezi tímhle a závoděním na šotolině,“ řekl, jakmile vystoupil ze svého Camara. „Je to úžasné. Vždycky jsem si říkal, jaké to je, jet takhle ve sklonu, je to mnohem extrémnější než jsem si kdy myslel.“

Persnell si z přítomných novinářů dělal legraci, že se chtěl kvalifikovat na závod 500, který se uskuteční 15. října. Nicméně jeho maximální rychlost byla 25 mil za hodinu. A to s Wallaceho podporou. „Byla to pro mne lekce,“ řekl Wallace. „Byl jsem tak nadšený pomoci Ronniemu ven. Tohle je pro mne opravdu událost. Setkat se s ním a pomoci mu splnit si svůj sen. Je pro mne inspirací a na dnešní den nezapomenu,“ dodal Wallace.

Se stěrači FLAT uvidíte lépe.

-jj-
Foto: Archiv

 

Slepý muž jede Nascar

 

Slepý muž jede Nascar

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek