Tuning REDAKCE

SLK 55 AMG míří do Frankfurtu (22.08.2011)

TUNING – Oficiální premiéra nejsilnějšího roadsteru s pevnou skládací střechou Mercedes-Benz SLK 55 AMG se uskuteční v září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu. První fotografie výkonného stroje se už dostaly na světlo světa díky německému Autobildu. Ačkoliv je SLK stále menším vozem než jsou modely SL nebo dokonce SLS, v nové verzi bude mít výkonu na rozdávání.

Ačkoliv jsou vozy AMG velmi sexy, někdy je velmi těžké je určit. Úprava exteriéru bývá někdy příliš decentní. V tomto případě je ovšem přední nárazník i ostatní úpravy rozeznatelné. Světla jsou zatmavena, kola mají černou barvu. V interiéru najdeme prémiovou kůži. To, co ovšem dělá toto SLK výjimečným, je technika, která není vidět.

Pod kapotou totiž najdeme 5,5 litrový osmiválec, který nabízí o 62 koní více než předchůdce. Evropská verze SLK od AMG bude disponovat výkonem 422 koní a krouťák 540 Nm. To jsou hodnoty, které katapultují SLK mezi elitu. Zmíníme, že 420 koní má například BMW M3 nebo běžné supersporty Ferrari. Zatímco evropská verze SLK bude mít 422 koní, americká verze nabídne jen 415 koní.

Pro zákazníky, kteří chtějí investovat do drahého vozu, ale neví, jestli ho uživí, má AMG velmi dobrou zprávu. Nové SLK lze přepnout do úsporného režimu, ve kterém běží jen čtyři válce. Díky tomu výrazně klesne spotřeba vozu. Jednoduššímu ovládání napomáhá i sedmistupňová automatická převodovka, kterou je možno nastavit ve třech režimech: sport, manual a efektivita). Síla motoru je tradičně přenášena na zadní kola.

Nové SLK bude sprintovat z nuly na stovku za 4,6 vteřin. Maximální rychlost je elektronicky limitována na 250 km/h. Kombinovaná spotřeba se má pohybovat na 8,5l/100km.

Více fotografií a informací získáme těsně před začátkem autosalonu.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

SLK 55 AMG míří do Frankfurtu

 

SLK 55 AMG míří do Frankfurtu

 

SLK 55 AMG míří do Frankfurtu

 

SLK 55 AMG míří do Frankfurtu

 

SLK 55 AMG míří do Frankfurtu

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek