Tuning REDAKCE

SLK 55 od Carlssonu (25.06.2004)

loga/autoklubSLK 55 od Carlssonu

Mercedes-Benz je automobilkou, která klade obrovský důraz na kvalitu a tu také nabízí a zároveň požaduje po svých dodavatelích. Ačkoliv většina upravených vozů na srazech je vyrobena doma na kolenech a jejich majitelé Mercedes o povolení nežádá, firma Carlsson musí už z principu nabízet stejně kvalitní práci jako üntertürkheimská automobilka. A Carlsson, úpravce vozů Mercedes-Benz z Merzigu v jihozápadním Německu, prezentuje v současné době stroj s nezkrocenou silou: SLK 55 Carlsson.

Úpravce vozu vtělil motor CM 55 K, který produkuje 480 koní a změnil design, který dává SLK takovou sílu, jako jeho svalnatí předchůdci.

SLK 55 disponuje v úpravě od Carlssona 353 kW (480 koní) s maximálním točivým momentem 650Nm při 2800 otáčkách za minutu. Maximálka se pohybuje kolem 315 km/h, zatímco akcelerace z nuly na sto SLK zvládá za 4.1 sekundy. Rychlé snížení rychlosti zde zajišťuje brzdný systém s disky 380x32 mm na předních kolech a 340x22 mm na zadních kolech. Podvozek využívá tlumičů RS a pružin od Carlssona, které dodávají vozu ještě více přitažlivosti. Systém tlumičů je možno variabilně měnit v devíti různých nastaveních.

Aerodynamický set je složen z předního spojleru s integrovanými mlhovými světly, prahovými nástavci či zadním spojlerem a decentním křídlem na zadní kapotě vozu. Sportovní zvuk vozu je garantován laděným výfukem se čtyřmi oválnými koncovkami.

Vůz se pohybuje po kovaných devatenácti palcových alu kolech Carlsson 1/16 s pneumatikami 235/35 ZR 19 ve předu a 265/30 ZR 19 vzadu. Exkluzivnímu interiéru vládne kůže a ergonomicky navržená sedadla s perfektním bočním vedením.

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Carlsson


     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek