Tuning REDAKCE

SLK60 EVO Black Kicherer (23.05.2007)

SLK60 EVO Black KichererTUNING – Některé názvy tuningových úprav jsou velice těžké na zapamatování. Je zvláštní, že u úprav Mercedesů toto tvrzení platí dvojnásob. Zatímco totiž například Gemballa vezme do rukou Porsche GT a nalakuje ho oranžovou barvou, nazve ho jednoduše: Gemballa Mirage. Firma Kicherer si však vezme model třídy SL a výslednou úpravu nazve stylově Kicherer SL K60 EVO Black. S takovým názvem bude mít problém se zapamatováním si jména i samotný majitel výkonného modelu.

SL Class je třída, která vyniká naprostým sex appealem a dává vozům roadster nové netušené možnosti. Elegantní design snoubený s dravou zvířecí silou je jasnou zárukou úspěchu. S dvanácti válcem o výkonu 605 koní to ani nemůže být jinak.

Z nuly na stovky K60 sprintuje za 4,3 vteřiny a na 200 km/h se dostane za 14,2 vteřiny. Maximální rychlost atakuje hranici 300 km/h.  Se zvýšeným výkonem však musely příjít také změny. Nejdříve se firma věnovala vylepšením aerodynamiky automobilu. K tomu napomohly upravené spojlery a zejména zadní difuzér. Jako základ některým dílům karoserie posloužil karbon a materiál PUR-RIM.

Vedle exteriéru a jeho drsného pojetí se setkáme se sportovní atmosférou také v interiéru. Jemu vévodí multifunkční volant F1 s pádélky pro řazení. Důležitá je výkonná aparatura a kožené čalounění.

Vůz stojí na dvaceti palcových kolech Kicherer RS-1, která obouvají pneumatiky Continental o rozměrech 255/30 vepředu a 305/25 vzadu. Vůz je celkově snížen o 25 milimetrů, což mu zajišťuje lepší stabilitu v zatáčkách.

Cena úpravy nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

SLK60 EVO Black Kicherer

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek