Tuning REDAKCE

Sny o Ferrari (11.11.2005)

O čem designéři sní? O tom, jak by vypadaly nové modely Ferrari. Mýtické vozy se specifickou červenou barvou. Exkluzivně přinášíme dvacítku nejkrásnějších konceptů se vzpínajícím se koňem ve znaku. Autory josu studenti automobilového designu. Všechny práce budou vystaveny v galerii „Galleria Ferrari“ v Maranelu od 28. listopadu.

Výstava byla organizována v partnerství s Pininfarinou. Každý ze studentů byl vyzván k výrobě modelu ve velikosti 1:4. Hlavními parametry byl inovativní design, svěží tvary a funkčnost. Předpoklad karoserie musel splňovat požadavky na montáž osmiválce a dvanáctiválce.

Pro výherce v soutěži, jejíž vyhlášení se uskuteční 18. listopadu, je připravena výjimečná cena. Dvacet soutěžících, které bude hodnotit porota složená z jmen jako Luca di Montezemolo, Piero Ferrari, Jean Todt, Amedeo Felisa a Massimo Fumarola a senior management Pininfariny – Sergio Pininfarina, Andrea Pininfarina a Ken Okuyama, se zúčastní mezifinále o výběr čtyř nejlepších. Ti potom získají výjimečnou možnost pracovat u Ferrari nebo studiu Pininfarina a vypracovat zde svůj akademický projekt v rámci profesionální praxe. Tito vítězové se navíc dočkají hliníkových reprodukcí svých navržených modelů.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto:  Archiv

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Sny o Ferrari: vize budoucnosti

 zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek