Tuning REDAKCE

Souboj Batmobilů (22.03.2012)

NOVINKY – Poslední generace měly vždy svého Batmana, v roce 1966 vládnul stříbrnému plátnu Adam West, v roce 1989 Michael Keaton a před šesti lety Christian Bale. Bez jakýchkoliv diskusí lze tak tvrdit, že poslední tři generace mají své hrdiny a samozřejmě svůj nostalgický přístup k Batmobilům. Na YouTube se nyní objevuje nová webová show, která se jmenuje Super Power Beat Down a začíná závodem Batmobilů z roku 1966 a 1989.

Samozřejmě nejde o originální vozy, které jsme ve filmu mohli vidět, ale o velmi zdařilé repliky. Například starší model, který má vypadat jako ten z roku 1966 je postaven na základně Corvette C4. Pod kapotou tak má osmiválec L98, který dává vozu výkon mezi 300 – 325 koňmi. Maximální rychlost se pohybuje mezi 241-257 km/h.

Batmobil z roku 1989 je replika postavená z Chevroletu Camaro. Pod kapotou, pokud tu věc můžeme takto nazvat, najdeme osmiválec o výkonu 285 koní. Maximální rychlost ovšem díky hmotnosti vozu je 290 km/h.

Tvůrcům pořadu se podařilo obě repliky postavit na startovní rošt, ve kterém se utkali bok po boku, a nutno dodat, se ctí. Jelikož jde o video show, nechybí ani pohledná moderátorka, kterou tvůrci využili i jako zpestření pořadu umývání Batmobilů v bikinách.

Díky následujícímu videu máme i jedinečnou možnost vidět, jak se tuneři, kteří se vydali úplně jinou cestou než většina ostatních, poprali s interiéry vozu a celkovým zpracováním.


Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv

 

Souboj Batmobilů

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek