Tuning REDAKCE

Souboj Batmobilů (22.03.2012)

NOVINKY – Poslední generace měly vždy svého Batmana, v roce 1966 vládnul stříbrnému plátnu Adam West, v roce 1989 Michael Keaton a před šesti lety Christian Bale. Bez jakýchkoliv diskusí lze tak tvrdit, že poslední tři generace mají své hrdiny a samozřejmě svůj nostalgický přístup k Batmobilům. Na YouTube se nyní objevuje nová webová show, která se jmenuje Super Power Beat Down a začíná závodem Batmobilů z roku 1966 a 1989.

Samozřejmě nejde o originální vozy, které jsme ve filmu mohli vidět, ale o velmi zdařilé repliky. Například starší model, který má vypadat jako ten z roku 1966 je postaven na základně Corvette C4. Pod kapotou tak má osmiválec L98, který dává vozu výkon mezi 300 – 325 koňmi. Maximální rychlost se pohybuje mezi 241-257 km/h.

Batmobil z roku 1989 je replika postavená z Chevroletu Camaro. Pod kapotou, pokud tu věc můžeme takto nazvat, najdeme osmiválec o výkonu 285 koní. Maximální rychlost ovšem díky hmotnosti vozu je 290 km/h.

Tvůrcům pořadu se podařilo obě repliky postavit na startovní rošt, ve kterém se utkali bok po boku, a nutno dodat, se ctí. Jelikož jde o video show, nechybí ani pohledná moderátorka, kterou tvůrci využili i jako zpestření pořadu umývání Batmobilů v bikinách.

Díky následujícímu videu máme i jedinečnou možnost vidět, jak se tuneři, kteří se vydali úplně jinou cestou než většina ostatních, poprali s interiéry vozu a celkovým zpracováním.


Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv

 

Souboj Batmobilů

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek