Tuning REDAKCE

Sportovní koncept od Nissanu (21.03.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/21_03_2005_nissan/logo_01Sportovní koncept od Nissanu

Nissan debutuje na New York International Auto Show s modelem Nissan Sport Concept, který následuje dynamické modely Nissan Actic a Nissan Azeal. Sport Compact je třídveřovým hatchbackem s fenomenálně vytvořeným čtyřsedadlovým interiérem. Pokud se tento vůz objeví ve výrobě, tak půjde vůbec o první vůz, který bude vyráběn jako tuningový vůz.

„V pozadí celého příběhu je vývoj sportovního konceptu pro segmentu malých vozů,“ řekl vice president Nissanu Severní Ameriky Jack Collins. „Společně s Acticem a Azealem firma ukazuje, jakým směrem se chce vydat v sekci sportovních vozů,“ dodal.

Exteriér Nissanu Sport Concept kombinuje tvary a formy, které geometricky a mechanicky citlivě reagují na milovníky tuningové scény. Bílá perleť zvyšuje objem vozu a dodává vozu drsný vzhled, téměř zvířecí podoby. Atletická linie střechy je zakončena křídlem. Vozu vévodí přední robustní spojler a ten umocňují výrazné boční prahy.

Uznání si zaslouží výjimečná dvacetipalcová kola, která jsou v sekci sériových vozů naprosto úžasná. „Nssan Sport Concept může být malým na pohled, ale o to je větším v dynamice, energii, agresivitě, vyšší funkčnosti a tuningu,“ řekl Collins.

Interiér zaujme především díky hlubokým sedadlům a celkovému pojetí vnitřního prostoru. Čtyřbodové pásy jsou jak ve předu, tak vzadu.

Nissan vytvořil velmi výjimečný vůz, který nastavuje vysokou laťku a zcela zásadně jde proti všem pravidlům tuningu. Po zakoupení tohoto vozu totiž už nebude co upravovat.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků sportovního konceptu od Nissanu

     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek