Tuning REDAKCE

Sraz Corvette (25.07.2005)

Mezinárodní Corvette sraz„Well my first love was a little Corvette, all done up in lipstick red, I thought it´d last forever ´til the motor blew...“ zpívá ve své písni Under The Hood americký zpěvák Billy Ray Cyrus. Lásky bohatších majitelů se sešly v sobotu na pražském výstavišti v Holešovicích, aby ukázaly světu, jak extrémní vozy jednoho přitažlivého jména mohou být. Corvette! Jako malý jsem měl super angličáka Sting Ray a dodneška plivu na Batmobil, protože Batman mohl klidně jezdit v černé Corvettě a byl by stoprocentně in. Ovšem za předpokladu, že by mu motor vydržel oproti vzpomínkám v písni Billyho Raye.

Na pražském výstavišti se to úžasnými tvary jen hemžilo. Každému zarytému milovníku automobilů plesalo srdce s každým přijíždivším vozidlem. Sraz se hemžil corvetkami nejrůznějších ročníků. Všem však kraloval ostrý, průzračně modrý Chevrolet Corvette Sting Ray vyráběný v letech 1963 – 1967.

Pokud se vrátíme na pár chvil do historie modelu Corvette, pak musíme začít v padesátých letech, které byly pro Chevrolet velice těžké. Chevrolet nabídl spotřebitelům sportovní vůz, který byl drahý a nesplňoval požadavky, které měl nabízet. Ovšem postupem času se z modelu Corvette opravdu stal sportovní automobil se vším všudy. Prodeje rostly a jednoho z prvních představitelů mohli návštěvníci vidět na výstavišti s bílou sundávací střechou. Mezník v historii Corvettek nastal až v roce 1963, kdy na trh přišel model vybavený přídomkem Sting Ray. Podle mnoha fanoušků jde o naprosto nejatraktivnější Corvette v padesátileté historii tohoto modelu. Původně v útrobách skrýval pětilitrový osmiválec, v roce 1965 se začal pod kapotou objevaovat sedmilitrový osmiválec o výkonu 425 koní. Z nuly na stovce je tenhle krasavec za 5,9 vteřin.

Sraz v Praze nabídl řadu zajímavostí. Jednotlivé vozy byly představovány na rampě a následně hodnoceny v soutěži o nejkrásnější vůz. Majitelé vozů se zúčastnili lákavé spanilé jízdy historickou Prahou se zastávkami na Hradčanském náměstí před Pražským hradem. Cíl spanilé jízdy byl v kempu Lávka Skochovice, kde se uskutečnilo vyhlášení vítězů a předání cen.

Na pátém mezinárodním srazů vozů Corvette nechyběly vozy z Rakouska, Německa, Polska, Švýcarska, Lucemburska, Slovenska, Maďarska, Holandska a samozřejmě České Republiky.

Text a foto: Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz

 

 

mezinárodní Corvette sraz  Pár obrázků z mezinárodního Corvette srazu

mezinárodní Corvette sraz mezinárodní Corvette sraz mezinárodní Corvette sraz
 
mezinárodní Corvette sraz mezinárodní Corvette sraz mezinárodní Corvette sraz
 
mezinárodní Corvette sraz mezinárodní Corvette sraz mezinárodní Corvette sraz
 
mezinárodní Corvette sraz mezinárodní Corvette sraz mezinárodní Corvette sraz


Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek