Tuning REDAKCE

Srazy 2004: Stručné shrnutí (12.11.2004)

Srazy 2004: Stručné shrnutí

Komentovat právě zakončenou sezonu tuningových srazů by nemělo smysl hned z několika důvodů. Jedním a velice důležitým je ten, že co hlava to názor. Pokud se ale ohlédneme zpět, můžeme vyzdvihnout řadu zajímavých nápadů, které nám letošní srazy nabídly. Stejně tak lze ale hovořit také o neustále se zvyšující kvalitě zúčastněných vozů. Česká republika zažila v tomto roce na srazech neúprosný boom a mezi tunery se objevuje řada velmi ultimativních strojů, které v mnoha případech řídí také starší příznivci tuningu. Rychlé stroje, krásné ženy, slunce a vůně benzínu může být tradičním klišé, jak zhodnotit srazy v roce 2004. Ale postupně...

Kopřivnická velkoplošná dezorientace

Renocar Tuning tradičně odstartoval sezonu už na konci března a Tuningshow Kopřivnice byla akcí, od které mnozí očekávali naprostou bombu. Proč? Protože slibovala klopený ovál a pocit z jízdy, který jinde zažít nelze. Společně s očekáváním se však na polygon kopřivnické Tatry dostavily také masy návštěvníků, kteří nedbali pravidel a lze říci, že právě kvůli jejich neukázněnosti a jejich pravděpodobné dezorientace z obrovského prostoru se nakonec jízdy na klopeném oválu nerealizovaly. Nicméně tento sraz ukázal charakter sezony a tisíce lidí jen potvrdily, že zima byla dlouhá a bylo na čase otevřít garáže a vypustit mazlíčky na vzduch.


Květnový rozkvět začal sprinty

Hrochův Týnec hned první květnový den nabídl tradiční sprinty a Mimoňské války v nich pokračovaly s ještě větším úspěchem. North Music Party, Expert tuning party v Prostějově, Milovice, Škodovky v Doksech u Máchova jezera a Mega tuning party v Bludově. Velice stručný výčet srazů, mezi nimiž je ještě několik dalších, které jsme nejmenovali. Stačí vzpomenout Milovice kvůli špatnému navedení do vojenského areálu, kvůli kterému řada vozů bloudila kolem obce. Mimoň i Milovice však nabízejí dokonalý prostor pro konání tuningových srazů a řada tunerů jistě ocenila změnu na srazech v Bludově nebo na škodovkách v Doksech. Ačkoliv se v jeden termín koná více srazů, vždy se sjede dostatečný počet nadšenců, aby dokázali představit ostatním svou práci a každý sraz tak nabízí svou neocenitelnou atmosféru.

Bláto v Jihlavě a HK

Autokemp Pávov v Jihlavě se vzpamatovával ještě dlouhou dobu po návštěvě leštěnek. Výborný nápad konečně představit jen elitu skončil fiaskem, protože počasí se rozhodlo první jarní měsíce protestovat. I přes to se však v Pávově sešla řada vydařených vozů, a pečliví majitelé měli s sebou dostatečné množství vody v kanystrech na odstranění bláta ze zářivého laku. Čekání na nejočekávanější akci roku Tuning Party Hradec Králové zkrátila návštěva 39. celostátního srazu vozů Škoda na Rozkoši u České Skalice a pak nádherný den se sluncem vysoko v oblacích. V Hradci prostě mají domluvené i počasí.

Hradec byl velkolepou přehlídkou toho nejlepšího. Účast vozů z celé republiky a neuvěřitelné množství Poláků jen dokazovalo, že v Čechách nemusí být až taková nuda, jak by se na první pohled mohlo zdát. Lambo, Ferarri a řada dalších zajímavých vozů křižovala betonovou placku na letišti v Hradci a dokonalá atmosféra dala možnost pochopit, o čem tuning vlastně je. A že to vedle aut je i setkání lidí stejné krevní skupiny.

Léto

Letní měsíce nebyly ušetřeny od tuningového šílenství a vyzdvihnout lze například pohodový sraz v Pardubicích. Nuda, slunce, koupaliště. Co víc si přát. V Mnichově Hradišti se v červenci konaly „super“ sprinty. Pořadatelé to tentokrát vymysleli. Na konci sprintování udělali parkoviště, což ve finále odneslo několik aut pořádnými boláky. Nic by se nestalo, pokud by účastníci sprintů byli náležitě ukáznění, jenže, mezi námi tunery, jezdí na sraz také spousta bezmozků, kteří se přijíždí jen pochlubit a ukázat, co ta jejich mašina dokáže. Nakonec jak to dopadá, dokládá loňská Příbram.

Závěr

Závěr sezóny pomalu slábl, ale Renocar Tuning show ukončila sezonu patřičně důstojně a dokonce vyšlo i počasí, i když bez teplého oblečení to opravdu nešlo. Komentovat detailně sraz po srazu nám nepřísluší. Každému se líbí něco jiného. Většina upravených vozů by měla už nyní být zavřena v garážích a řada z nás bude pracovat na tom, aby ten příští rok byl ještě lepší. A jak toto páteční tlachání ukončit. Poděkováním všem organizátorům srazů a prosbou. Chlapi, nedávejte ta hliníková křídla na ty „zrezlý“ škodovky.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek