Tuning REDAKCE

Srazy o srazech (10.11.2004)

Srazy o srazech - co si myslí veřejnost?

Máme za sebou bohatou sezonu, která představila tradiční i zcela nové srazy. Všechny srazy potvrdily jednu již dříve známou skutečnost, a to tu, že tuningu se v českých zemích daří a nepropadli mu jenom ti nejmladší, ale holduje mu bez problémů i starší generace. Na závěr roku jsme udělali anketu mezi obyčejnými lidmi. Nikoliv na srazu, jak by se mohlo zdát, ale v ulicích mezi normálními lidmi. A výsledky, tuning jako takový je známý, někdo neví, oč jde a většina respondentů se už nějakého srazu zúčastnila.

 

Marie Kratochvílová, 38 let
Tuning. Můj třináctiletý syn si občas z kapesného koupí takový ten časopis o tuningu. Vím, že je to o autech, ale o co přesně jde, to nevím. To je spíš zábava pro muže a kluky.

 

Tomáš Vobořil, 21 let
Koupil jsem si Opel Kadett a už jsem si na něj opatřil chromové krytky na ostřikovače a k vánocům si koupím nějaké rádio. Chci s CD, ale ještě nevím, uvidím. Možná jednou udělám takový ten dokonalý tuning, ale rodiče mi nepřispívají, tak to musím zvládnout z vlastní kapsy. Jenže je toho moc, kola, lak, muzika. Ale tuning se mi líbí. Moc.

 

Martin Fiala, 18 let
V červnu jsem si udělal řidičák a táta s mámou mi koupili Calibru. Je to silák a super sedí na silnici. Na dálnici to v klidu vytáhnu na dvě stě. Jsem s tím spokojenej. K vánocům možná dostanu nová kola, tak se hned na jaře vypravím na nějakej sraz. U nás kluci z ulice už jezdí dva roky, tak budu od příštího roku jezdit s nima.

 

Natálie Tvrdá, 25 let
Vím o co jde. Vždyť to je doma téma na každý den. Přítel si teď koupil nějaký Subaru a pořád o něm básní. Hlavně si chválí zlatá kola. Já jezdím v Mini Cooperu a žádné změny s ním neplánuji, ale některá z těch aut jsou hezká.

 

Petr Marek, 34 let
Tuning. Tak s tím na mě nechoďte. Nechápu, proč někdo cpe tolik peněz do aut. Kdyby raději investovali do bydlení. Dřív žádný tuning nebyl. Všechno se dělalo doma a peníze zůstávali pro rodinu a teď? Kdepak.

 

Lukáš Hronovský, 42 let
Tuning. (Smích). Jakpak bych nevěděl. Já jsem ale ze staré školy. My si ještě vážíme sporťáků jako veteránů. Nevadí, že sériovka, ale u nás nesmí být tak častá. Mám starou Alfu a vytáhnu ji tak třikrát ročně. Je toho moc. Všichni jsou do toho upravování jak zbláznění a přitom nikdo z nich netuší, že to auto už pak nemají šanci za ty peníze co do toho dali, prodat. Svou alfu jsem koupil před osmi lety za sto třicet tisíc a vím, že ji dneska minimálně za tuto cenu zase prodám. Takže sportovní auta ano, ale těm klukům by mělo dojít, že sporťáka ze sedanu neudělají.

 

Jan Kuba, 27 let
Absolvoval jsem většinu letošních srazů. Mám dvojkovýho golfa a musím říct, že jsem rád mezi svými. A je jedno, jestli je tam sprint nebo nějaké jiné závody. Makal jsem na svým autě celou minulou zimu a rád se pochlubím. I když někdy to zvoře nějaká parta opilců, kteří pak sednou za volant a je jim jedno, že jedou po trávníku plném lidí. Ale jinak jsou srazy super.

Toliko naši respondenti. Ucelený přehled o srazech, kterých jsme se zúčastnili, s komentářem očekávejte už v pátek.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek