Tuning REDAKCE

Standard zásuvky pro EV auta (26.09.2011)

NOVINKY – Evropská Unie už odsouhlasila společně s výrobci mobilních telefonů společnou nabíječku u nových modelů. Usnadní to život především všem zákazníkům. Obdobný problém máme nyní ovšem u nových elektro automobilů. Evropská asociace výrobců automobilů (ACEA) chce dosáhnout stejného výsledku. Jeden druh zásuvky pro všechna auta. V případě masivního rozšíření tak budou „zásuvkové benzínky“ unifikované a zákazník nebude muset vyhledávat nabíjecí stanici, která by byla určena pro jeho typ automobilu.

Přijedete k nabíjecí stanici, otevřete zásuvku pro nabíjení a spojíte „samce“ se „samicí“. Jednoduché a účinné. Jen dosud neodsouhlasené. ACEA už vyprovokovala řadu jednání. „Dá se říci, že toto je nejdůležitější krok k představení elektricky nabíjených vozů v Evropě. Zároveň jde o harmonizující řešení pro celý svět,“ řekl generální ředitel ACEA Ivan Hodač. „Chceme, aby evropská komise přijala naše doporučení a vyřešila zbývající překážky co nejdříve,“ dodal.

Do dnešní doby každý výrobce představil svou vlastní představu o nabíjecím systému. Pokud by se zařízení unifikovala, bylo by možné v celé Evropě vytvořit účinnou infrastrukturu, což by konec konců zvýšilo i dosud relativně nízké prodeje elektrických vozů.

„Standardizace poskytuje předvídatelnost investorům, ekonomikám, a to především ve snižování nákladů. Zajistili bychom také nejvyšší bezpečnost a standard ochrany a samozřejmě jednoduché použití,“ uzavřel Hodač.

ACEA urguje EU, aby nový standard schválila okamžitě. Na druhé straně výrobci automobilů takový požadavek mají až v roce 2017. Přesto věříme, že pokud bychom se zeptali ekologů, odvětili by, že včera bylo pozdě.

Unifikované elektro nabíjecí stanice jsou zatím ve fázi příprav. S dojezdem 300 kilometrů bez možnosti nabíjet se tak majitelé elektro automobilů budou pohybovat maximálně sto padesát kilometrů od domova. Zatím.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.


-jj-
Foto: Archiv


 

Standardizované zásuvky pro EV auta

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek