Tuning REDAKCE

Střípky z Las Vegas (17.11.2004)

tuning-aktuality/17_11_2004_sema/logo_sema_01Střípky z Las Vegas

SEMA Las Vegas nabídla obrovský prostor firmám, které se snaží vyvíjet stále novější a zajímavější úpravy. Dnes jsme pro Vás vybrali několik zajímavých projektů, kterým vévodí neobyčejně přitažlivé tvary a hlavně budou udávat směr tuningu v příštích letech. Mezi těmito nechybí supersportovní Nissan 350 Z, Ford Mustang nebo obrovská limuzína Chrysler 300 C s dveřmi ála Lambo.

Alpine se na SEMA Las Vegas prezentovala zásadně upraveným Mini Cooperem s názvem Speedster. Firma prostě odstranila dveře a střechu a umístila do kabiny sedadlo pro jednoho člověka.

MHT se zabývá výrobou hliníkových disků. Poslední technologie však nabízejí dostatek prostoru pro vymýšlení nových nápadů a jedním z nich jsou také disky s integrovanými LED diodami. Naprosto unikátní záležitost.

Firma Giovanna nabídla velmi zajímavé modely ještě zajímavějších vozů. Za zmínku ale stojí jen jeden. Rolls-Royce Phantom, kterého fanoušci MTV možná už viděli. Obrovská litá kola, brutální snížení a dokonalá barva. A pak že tuning patří jen do rodiny sportovních vozů.

Bonspeed se pustili do Mustanga. Černého a červeného Mustanga na jejich stánku obdivovaly zástupy fanoučků amerického Forda. Stejně tak oranžového od Ford Racing. Rozšiřující bodykit dal za pravdu všem, kteří hovoří o tom, že Mustang je prostě trhák. Dalším Mustangem na SEMA Las Vegas byl vůz od 3dCarbon, který je snad nejklasičtější ukázkou toho, jak má správný Mustang vypadat. Bílá barva a červené rychlé pruhy sice mohly být k naplnění odkazu modré, ale i přes tento malý detail, firma 3dCarbon vytvořila vůz, který je nízko posazený díky pružinám Eibach, ale hlavně sedí na 22 palcových kolech HRE.

Předposledním vozem, o kterém budeme hovořit, je tento čtyřset koňový Crossfire, který doznal skutečně razantních změn. Agresivní vzhled způsobuje použití nízkého předního okna a sady spojlerů a v neposlední řadě karbonové obrovské křídlo na zádi.

Absolutně ulítlou úpravou firmy DUB je jejich pojetí Chryslera 300 C, který kromě agresivnějšího a sportovnějšího vzhledu, nabízí otevírání dveří ve stylu vozů Lamborghini.

SEMA je bláznivým světem tunerů a vývojářů, kteří vědí, jakým způsobem zaujmout své zákazníky.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků ze Sema Show 2004

     
     

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek