Tuning REDAKCE

Superlehká MX-5 (06.08.2009)

TUNING – Mazda MX-5 slaví dvacetiny a automobilka je hodlá oslavit i novým konceptem superlehkého vozu postaveném na poslední generaci oblíbeného roadsteru. O Mazdě MX-5 se říká, že je nejovladatelnějším sportovním vozem. Že komunikuje s řidičem jako žádné jiné auto. Přesto si vydobyla označení Girly Car, nebo-li auto pro holky. První generace s výklopnými světly ovšem pro holky jistě nebyla. Superlight Concept také nebude určen pro holky, ale pro vášnivé řidiče. Tedy pokud ho vůbec někdy vyrobí. A šance jsou velmi malé, vlastně téměř nulové.

Mazda MX-5 rozpoutala v devadesátých letech vlnu zájmu o dvousedadlové roadstery. Od té doby se začaly objevovat Alfy Romeo GTV, BMW Z3, MG nebo Fiat Barchetta. Ani jedno z těchto aut však nikdy nedosáhlo takového úspěchu jako Miata, respektive Eunos Roadster, respektive Mazda MX-5. Jednoduchá koncepce novinkového konceptu vychází z tradičních roadsterů bez předního okna, velmi odlehčené karoserie a speciálního podvozku a upraveného motoru. Mazda podrobnosti ovšem zatím tají. Může jít o fenomenální strojovnu, ale podle všeho bude výkon navýšen především nižší váhou celého vozu.

Z prvních fotografií je patrné, že MX-5 Superlight bude velmi zajímavé  auto na okruh a na denní ježdění pro velmi velké individualisty. Na více informací si musíme ještě počkat. V zákulisí sse ovšem hovoří, že by se Superlight mohl vyrábět v limitované edici a dodávky majitelům by prý mohly být uskutečněny ještě letos.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

Superlehká MX-5

 

Superlehká MX-5

 

Superlehká MX-5

 

Superlehká MX-5

 

Superlehká MX-5

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek