Tuning REDAKCE

Surfujeme: Piráti silnic (28.09.2005)

Kolikrát už se to stalo? Letíte po dálnici předpisovou sto třicítkou a v době, kdy předjíždíte osm náklaďáků v řadě se ve zpětném zrcátku objeví dvě zářivé oči přibližující se rychlostí velice převyšující tu vaši. Není kam uhnout. Objevuje se levý blinkr a blikání dálkových světel, v některých případech troubení. Uhnete, jak jen je to možné. V lepším případě manažerská Octavia zmízí z dohledu, v horším řidič odbočí před vás a natvrdo zašlápne brzdu. Pokud vám to něco připomíná, tak vás vítám v realitě našich silnic a dálnic. Nedostatek policistů na silnicích a dálnicích dává možnost účastníkům silničního provozu pocítit pravidla práva silnějšího. Následně se zvyšují čísla nehodovosti a počty usmrcených osob. Jelikož jsme Češi a velice rádi ukazujeme na ostatní, existuje na internetu web, který funguje jako "bonzárna" všech, kteří porušují dopravní předpisy a jezdí si, jak chtějí.

A co že tam najdeme?

Story řidiče autobusu:
September 21, 2005 – 9:44 AM Karel
chci upozornit řidiče osobních vozů předjíždějící autobusy a trolejbusy MHD že cestující ve vozech stojí a nemají bezpečnostní pásy. Proto před nimi brzděte opatrně. představte si co se asi stane když řidič autobusu šlápne prudce na brzdu. Mě se to stalo a přijely tři sanitky a vypatlanec s spz KIO 31-28 v Peugeotu předemnou udělal myšku a zabrzdil .ubrzdil jsem to ,ale všichni cestující popadali a poranili se. příště nebudu brzdit a na sračky bude ....

Sam na internetových stránkách poslal svou večerní jízdu:
Policejní Fel Combi včera 19:55 na Václaváku jedoucí směrem ke koni najednou zapnula majáčky, projela skrz zábrany a prostřední zónu pro chodce, vjela do Opletalky a majáky vypnula. Pan policista totiž nutně potřeboval pozdravit kolegy, kteří jeli Opletalkou k hlavnímu nádraží, proto ohrozil několik chodců i řidičů.
Vinohradská třída 6:50 hod. - bílá Fa 1A8 2454 - hle, firemní auto firmy Scheu+Wirth Praha - toto prasátko pospíchalo tak, že každou chvíli předjíždělo, jelo po kolejích, aby vzápětí muselo stejně stát na semaforech.
Ještě včera po půl desáté večer: Starý křáp - nestyděl bych se to nazvat vrakem - Ford 3A4 7608 nejprve vycouval z jednosměrky rovnou do Seifertovy ulice a na koleje - byla klika, že v tu chvíli tam nikdo nejel -, pak šlápl na plyn, jel po kolejích kolem zastávek u Viktorky a na červenou pokračoval dále směrem k nákladovému nádraží, přičemž neustále předjížděl pomalejší (jedoucí podle dopravního značení) vozidla. Ale byl to asi chudák, neměl na normální žárovky, tak mu vpředu museli svítit pouze modré žárovičky.

A oblíbené téma: Policie
Bíla felicia AHU 58-74 se zeleným pruhem a zhasnutým majákem, bílé čepice za oknem, okolo třetí v Praze 9 na Kolbenově směrem k centru. Jednou zákaz odbočení, dvakrát nedání přednosti chodcům, jednou jízda na červenou, taky kus po tramvajovém pásu, k tomu téměř konstantních 80 na padesátce. Během pěti minut by to bylo za 20 bodů. Pěkný příklad.

Mezinárodní kontrast
W 77522, Cerne BMW rady 7. Takoveho idiota jsem na ceste snad jeste nepotkal a to rocne na cestach stravim temer 90tkm bez nehod a vlastnim temer nove auto, takze si nemusim lecit komplexy menecennosti. D1 mezi Jihlavou smerem na Brno, 15.10. okolo 21:00. Prede mnou kolona asi 5 aut, jedouci zhruba 150km/h predjizdejici nakladaky. Za mne se nalepi BMW a s blikanim dalkovych svetel se dozaduje at mu uhnu. Jelikoz neni kam, vpravo nakladak a prede mnou onech zminenych 5 aut a ridic BMW to musi sam vedet a videt, ukazu mu, po chvili teto hry, vztycenym prostrednikem, co si o nem myslim. Coz mu da impulz k tomu, aby dalkova svetla nechal rozsvicena trvale. Pravdepodobne se potrebuje pochlubit jasem xenonovych svetlometu, ta v Cechach jiste jeste neznaji (BMW ma Rakouskou SPZ). No nic, i takovi jsou mezi nami, pomyslim si, dokoncim tedy predjizdeni a uhnu mezi kamiony, aby se mohl zaradit za dalsiho prede mnou a ukazovat jas xenonu jinemu stastnemu z kolony prede mnou. Panove z BMW (2 x Turek rakouskeho puvodu) se mi chce nejak pomstit a tak mne zacne predjizdet proklate blizko. Coz ja, ze svych dosavadnich zkusenosti s temito zmrdy a ze zpetneho zrcatka, vim, a tak, chteje ho potrapit, lehce pootocim volantem vpravo. Cehoz se onen zmrd tak leknul, ze se malem vyboural. To jej samozrejme rozcililo na nejvyssi moznou miru a tak mne predjel a zacal mne (a mnoho dalsich za mnou) brzdit 80km rychlosti, prejizdeje pritom z prava doleva, aby mi tim znemoznil predjeti. Na dalnici pri plnem provozu! Po trech minutach ho to asi prestalo bavit a odjel prave ve chvili, kdy jsem zacal volat tisnovou linku policie CR. Takze pozor, nejenom Cesi, ale i ostatni narody se chovaji jako bezmozci. Na obranu rakusaku lze snad jen dodat, ze to byli evidentne Turci.

Kontroverzní názor
Když rozhlasové stanice dnes zveřejňují místa, kde policie měří rychlost, kontroluje apod., maří její práci a vlastně přispívají k té vysoké nehodovosti a úmrtnosti na našich silnicích. Na jedné straně kolikrát stejné stanice kritizují, jak se u nás na silnicích jezdí a v podstatě jedním dechem „napráskají“ každou kontrolu policie. Takováhle morálka a hloupost vyloženě „tahá za uši“. To, že k práci policie máme výhrady, poměrně často asi i oprávněné, takové počínaní neomlouvá a nezdůvodňuje. Až se nějaký pirát silnic vyhne kontrole, např. sníží rychlost v místě kontroly, díky tomuto vysílaní a o pár kilometrů dál Vám, milé pracovnice a pracovníci těch rádií, zabije nebo zmrzačí někoho blízkého – nedivte se, nestěžujte si. Nesete na tom díl viny.

Hugo: případ pro všední den
Si takhle jedu po dalnici 270 km/h a vjel mi tam kreten AHC 2365 kterej jel tak 130 km/h. Vytroubil jsem ho, predjel a natvrdo jsem mu to zadup. Debil jeden.

A odpověď na Hugovu stížnost: Hugo: ty jses teda machr. To se musi nechat. On dopravni prestupek neudelal. Zato ty ses zachoval jako pirat silnic.
A druhá: udělal bys to mně a jediná kola, která bys od té doby použil, by byla na invalidním vozíku

Sebebonz na konec
Já zde udělám vyjímku-prásknu sám sebe-až teď jsem dostal trochu rozum. Rok jsem jezdil bez řidičáku. Před rokem (to mě ještě nebylo ani 17) mě to tzv. "chytlo" a obstaral jsem si auto. Teda-auto-spíše pojízdné sběrné suroviny-Š 105 za 500Kč bez SPZtek a bez doladů. V té době jsem měl řidičák(a ješte vlastně mám) jen na "střední" motorku a v autě nejeto asi 100-200km (s kamarády, rodiči). SPZky jsem vzápětí koupil na vrakovišti za 100Kč (Každá jiná, jedna KLC xx-xx vpředu a KD xx-xx vzadu, bez nálepek) Samozřejmě jsem chtěl získání svého prvního vozidla nějak oslavit. Samozřejmě výletem- do Prahy. Bydlím v menším městě asi 30 km od Prahy. Vyrazil jsem navečer a přes "prdele" jsem se za půl hodiny dostal k letišti, dále po okruhu na Barrandov (mezitím se již setmělo), pak na Smíchov, Strahovským tunelem na Letnou, Letenským tunelem přes Vltavu na Rohanské nábřeží, odtud Sokolovskou ulicí na Žižkov. Při odbočování vpravo z ulice Pod Pynojemem do ul. Pod Krejcárkem mi chcíp motor a nešel nastartovat. Protože jsem měl slabou baterku, tak jsem zhasl a zkoušel startovat. Mezitím za mnou přijelo další auto (felda) a čekalo, co bude. Už nevím jak,ale nejak jem pří startování zapomněl na brzdu (ručka byla neprovozní). Auto z kopce couvlo asi metr a narazilo do tý feldy. Řikam si -to je v prdeli, zavolá benga.... Jaké bylo moje prekvapení, když mě ta felda objela a jela pryč. Taky tam musel sedět dobrej "exot". Pak se mi podařilo nastartovat a právě v té chvílí přijížděli po hlavní silnici policajti. Samozřejmě mě viděli, jak tam stojím a nesvítím. Jsem rozsvítil a jel za nimi na křižovatku (Koněvova, Krejcárek, Želivského. Za křižovatkou už vidím znamení STOP, zastavím a velice je udiví zpráva, že jim ukázu jen občanku a řidičák (ještě na jinou skupinu). Pak mě navedli do ul. Malešická, kde jsem auto "jako" odstavil a řešil pokutu. Bylo to za 1 000Kč (nikam dál nic nehlásili) a že prý si mám zavolat odtahovku. (řekl jsem, že to auto vezu jen na šroťák). Když od...

Možná přijde čas, kdy se naše rozbouřené hormony uklidní a začneme jezdit jako lidi a ne jako vrazi. Do té doby se však server http://pirati.ic.cz/ bude plnit podobnými bonzy. Na druhou stranu, chybami se člověk učí. (Obvykle ty chyby).

 

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek