Tuning REDAKCE

Suzuki P.X. Mikrobus (05.01.2006)

Suzuki P.X. MikrobusKONCEPTY - Suzuki představila v říjnu na Tokyo Motor Show koncept P.X. O tom, že se japonská automobilka Suzuki stále více přibližuje evropským zákazníkům není pochyb. Modelem P.X. navazuje na úspěch Volkswagenu bus, který si oblíbila řada motoristů z celého světa díky jeho adaptability na motoristovy požadavky. Suzuki zveřejnila sérii fotografií, jak by mělo jejich pojetí minivanu vypadat. Futuristický styling evokuje rovnováhu a luxus v digitálním provedení.

Milovníci chromu budou potěšeni. Interiér je totiž kombinací vzácného prvku a kůže. Suzuki se netají tím, že by některé z nápadů u P.X. využila v budoucích modelech. Kostky jsou vrženy a možná se svěží vítr objeví v nové SX4ce nebo Grand Vitaře.

Pod kapotou se skrývá vodou chlazený dvou litr šestnáctiventil. Data ohledně výkonu nejsou k mání. Exteriér je poctou všem milovníkům aerodynamiky. Přední část totiž jasně ukazuje zakulacené tvary. Na bocích lze vidět troje dveře, a to na každé straně. Design se nápadně podobá klasickým aerodynamickým karavanům. Suzuki vybavilo nový model P.X. horizontálními lampami a obří tlamou chladiče. Vůz stojí na silnici díky dvaceti palcovým kolům s širokými pneumatikami.

Interiér je samostatnou kapitolou. Kdo totiž miluje staré Corvetky, přijde si na své. Přístrojová deska je totiž složena ze dvou polokoulí, které jsou od sebe odděleny středovým panelem. Suzuki zde vsadilo na funkčnost a představilo sedadla Recaro. Třetí řada sedadel nabízí ukrytý stolek a nenápadný držák skleniček na šampaňské. Celá přístrojovka je modře zabarvená, což sekunduje světlé kůži a hliníkovým komponentům.

Jako jeden z nejinovovaných minivanů v současné době, P.X. ilustruje širokou šklálu možností a představuje jasnou vizi automobilky do budoucna.

Zprávy o tom, že by se model měl objevit v sérii, bohužel nemáme.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

SUZUKI P.X.  Pár obrázků konceptu SUZUKI

SUZUKI P.X. SUZUKI P.X. SUZUKI P.X.
 
SUZUKI P.X. SUZUKI P.X. SUZUKI P.X.
 
SUZUKI P.X. Suzuki P.X. Mikrobus SUZUKI P.X.

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek