Tuning REDAKCE

Suzuki Swift nové generace (23.06.2010)

NOVINKY – Segment malých vozů je v současné době pro automobilky velmi cenným artiklem. Obliba malých vozů stoupá a někteří výrobci na tuto situaci velmi rychle a ochotně přistupují novými neokoukanými modely. Z posledních můžeme jmenovat atraktivní Chevrolet Spark. Velmi atraktivním vozem se v roce 2005 stal i Suzuki Swift v naprosto novém designu. Dnes přichází nová generace a žádná revoluce se nekoná. Škoda.

Automobilka zveřejnila oficiální fotografie a také několik prvních informací. Celkově má být novinka o něco delší než předchozí model. Styling zůstává velmi podobný předchozí generaci, výrazně se zvětšily světlomety a karoserie je nyní ještě blíž nové Škodě Fabii. V případě srovnání s novým Citroënem C3 nemá Suzuki Swift žádnou šanci. Na dnešní poměry jde o velmi nudné mini. A Mini bylo v roce 2005 dokonce vozem, na které chtěl Swift útočit. Marně!

Interiér malého vozu je inspirování větším modelem Kizashi. I zde mohlo dojít k revoluci, ale Japonci i zde zůstali při zemi. Ještě je tu ovšem šance, že by tyto mínusy výrobce vyvážil bezchybnou jízdou a motory. V Evropě budou k dostání hned dva: 1,2 litrový čtyřválec o výkonu 94 koní a 1,3 litrový turbo diesel o výkonu 75 koní. Oba motory budou propojeny s podvozkem přes pětistupňovou převodovku. Pro benzínovou variantu bude připraven i čtyřstupňový automat.

S jedna dvojkou pod kapotou sprintuje Swift z nuly na stovku za 12,3 vteřin. Maximální rychlost má být 165 km/h. To vše za kombinované spotřeby pěti litrů na sto kilometrů. Diesel má být hbitější: 12,7 sekund na stovku a spotřeba pouze 4,2 litrů na sto.

Nový Swift se začne prodávat ještě letos. Ceny nebyly zveřejněny.

Tuningové díly na vozy Suzuki Swift naleznete v našem shopu ZDE.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Suzuki Swift nové generace

Suzuki Swift nové generace

Suzuki Swift nové generace

Suzuki Swift nové generace

Suzuki Swift nové generace

Suzuki Swift nové generace

Suzuki Swift nové generace

Suzuki Swift nové generace

Suzuki Swift nové generace

Suzuki Swift nové generace

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek