Tuning REDAKCE

SV 9 Competizione (23.07.2009)

TUNING – SV 9 Competizione sice vypadá jako nefalšovaný italský sporťák, základem vozu je ale Corvette C6. Společnost SV připravila bodykit, který amerického tvrďáka vyžehlil a přidal mu punc osobitého vášnivého charakteru. Podobně jako Corvette od Innotech, i zde má hlavní slovo zákazník a každý upravený vůz tak může být naprosto odlišný od těch druhých. Ital s americkým srdcem má podle slov společnosti velké naděje na úspěch. Zvlášť pokud  připomíná vzdáleně vůz Alfa Romeo 8C Competizione.

Byl to záměr úpravce. Použil dobře známé jméno, osmičku vyměnil za devítku a vzal základ dostupného, ale výkonného vozu. Tento mix se bezesporu vyplatí, neboť podle dostupných informací vyjde cela úprava na 99 tisíc dolarů. To už může být zajímavé pro všechny, kteří nechtějí tradiční vozy v podobě Ferrari nebo Lamborghini. V tomto případě zapracovali u SV i na interiéru a přečalounili ho do béžové kůže.

Automobil má kompletně přepracovanou příď. Nový spoiler s výstřední maskou chladiče doplňují kompletně přepracovaná světla. Nepřekvapí ani znak na masce chladiče SV. Kapota se dočkala nového profilu a stejně výrazná práce byla odvedena i na zádi vozu. Dvě světla podporují tezi o 8C Competizione. Obrovské zadní okno se dočkalo plastového krytu. Zadní spoiler s difuzorem skýtá místo pro dvojitou koncovku výfuku.

Výfuk motoru byl navýšen na 450 koní. Z nuly na stovku tak SV 9 Competizione sprintuje za čtyři vteřiny. Na čtvrt míli má vůz čas dvanácti vteřin. To není na přepracovaný supersport nejhorší.

Společnost zákazníkům nabídne výběr pětadvaceti barev v exteriéru. Pět možností provedení interiéru a čtyři sety litých kol budou v nabídce také. Podle společnosti bude vyrobeno maximálně tisíc kusů, aby byla zachována exkluzivita.

Fotografie, které doprovázejí dnešní zprávu, jsou počítačovou animací. Na obrázky reálných vozů si musíme počkat do premiéry, která se uskuteční tento týden v San Francisku.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

SV 9 Competizione

SV 9 Competizione

SV 9 Competizione

SV 9 Competizione

SV 9 Competizione

SV 9 Competizione

SV 9 Competizione

SV 9 Competizione

SV 9 Competizione

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek