Tuning REDAKCE

Světový tuning-Abt Sportsline (20.06.2005)

ABT SportslineČtete o nich, potkáváte jejich výtvory na silnicích, naše stránky upozorňují na jejich novinky. Ale kdo vlastně jsou? Kde sídlí? Co o nich víme? Připravili jsme pro Vás exkluzivní seriál o nejznámějších světových tuningových značkách a konečně Vám napovíme, proč si jejich logo dávat na kapoty Vašich miláčků. A startujeme podle abecedy. Abt Sportsline!

Čtyřicet let zkušeností v motoristických závodech a tuningu jako inovativního vývoje dělají společnost Abt Sportsline světovou vedoucí tuningovou firmou pro vozy ze stáje Audi, Volkswagen, Škoda a Seat. Společnost zaměstnává přes sto padesát zaměstnanců, kteří každý rok upravují více než 2000 tuningových vozů. Sídlo firmy je v Kemptenu, kde je domov úspěšného vítězného DTM teamu a vývoj pro high-performance vozy. S konstrukcí budovy nových kanceláří a showroomu se Abt Sportsline připravilo na budoucnost v podobě jasné transparentnosti své značky.

Ředilem společnosti je Hans-Jürgen Abt, který hovoří o jasné výzvě na začátku založení firmy. Své vývojové stupně hodnotí jako důležitou zkušenost pro následující léta, které budou mít dostatek místa pro možnosti realizace vizí společnosti.

Společnost Abt se věnovala automobilovému průmyslu již tři generace. Začátek firmy sahá až do roku 1896, kdy se věnovala výrobě a opravám koňských podkov. Pak už přišly na řadu koňské drožky, a to se psal rok 1920. V těchto dnech, Hans-Jürgen a Christian Abt drží společnost vysoko ve třídě automobilových úpravců. Portfolio ukazuje široký záběr společnosti: sportovní podvozky, aerodynamické body kity, kola, výfukové systémy nebo upgrade systémů.

Tuning motorů však u této firmy hraje hlavní roli. Celkové modifikace motorů i populární chip tuning zabírá tunerům od Abt velkou část jejich času. Vedle úprav podvozků, motorů či spojlerů se firma vždy zabývá celkovými jízdními vlastnostmi daného vozu. Více informací o firmě lze naléz na www.abt-sportsline.de nebo v článku o nejnovější úpravě firmy v dnešních novinkách.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

ABT Sportsline

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek