Tuning REDAKCE

Světový tuning Brabus (14.12.2005)

Životní styl je marnivostí, která se v současné době cení. Vědí to i firmy, které se živí designem, výkonem a hračkami, které přerostlí kluci milují a obdivují. Mít Béčko na automobilu (na Mercedesu) je přece in a hlavně tím lze naštvat kolegu v práci, který jezdí do práce „obyčejným“ sériovým eSeLkem. Samozřejmě má tupou stříbrnou barvu a vy máte tu úžasnou brabusáckou černou a hlavně ten váš vůz má lepší zvuk a je rychlejší. Ale teď už vážně.

Brabus je vysoce hodnocenou firmou pro všechny modely Mercedesu Benz a jako taková se pouští do decentních a přitom výrazných úprav. Dokázal to nekonečnou sérií úprav, které pravidelně na našich stránkách přinášíme. (Pozn. autora: zadejte do vyhledávacího políčka Brabus a stiskněte OK). Firma „bydlící“ v německém Bottropu přímo na dálnici A2 je účastníkem největších autosalonů a čeští automobiloví nadšenci ji mohou vidět pravidelně v Brně.

Individuální nastavení vozů je odrazem toho, čeho si zákazníci firmy žádají. Nejdůležitějším prvkem výroby jsou silné upravené motory, stylové aerodynamické kity a špičková kola z lehkých slitin. V nabídce jsou sportovní podvozky a exkluzivní ručně vyráběné interiéry.  Brabus je celosvětově jedním z nejluxusnějších úpravců a podle toho také vypadají ceny. Ovšem nabízí kvalitu. Například v extrémním úžasném vozu Brabus E V12 s výkonem 640 koní a maximálkou 350 km/h lze najít přesně to, co Brabus ve světě tuningu znamená.

Firma Brabus byla založena v roce 1977 Bodo Buschmannem a díky jeho vedení vyrostla do světových rozměrů. Výrobu tvoří 85 pracovních stanic, které nabízí nejmodernější technologie pro výrobu nejrůznějších automobilových dílů. Firma se chlubí svou vlastní testovací tratí, na které testuje akceleraci vozů a účinnost brzd nebo chování vozů v zatáčkách. V současné době Brabus zaměstnává více než 350 zaměstnanců.

Brabus je vysoce respektovaným partnerem společností na celém světě. V roce 1998 firma založila Brabus Severní Amerika, odkud je řízen trh na trzích v Kanadě a USA.

Brabus je styl, vášeň a jasný důkaz toho, že člověk patří k horním deseti tisíc.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv Brabus

 

Brabus  Pár obrázků ze zázemí firmy Brabus

Brabus Brabus Brabus
 
Brabus Brabus Brabus
 
Brabus Brabus Brabus
 
Brabus Brabus Brabus
 
Brabus Brabus Brabus

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek