Tuning REDAKCE

Swiftík v ostré verzi (20.03.2006)

Swiftík v ostré verziAKTUALITY – Třídveřové Suzuki Swift je již v prodeji a s cenovkou pod 250 tisíc korun se stává velice zajímavou alternativou milovníkům vozů Mini. Ačkoliv není tak luxusní jako Miník, nabízí velice obdobný design karoserie. V současné době se ale nejvíce hovoří o ostré verzi Suzuki Swift sport, která se u nás objeví již v průběhu tohoto roku.

Paradoxně první fotografie ukazují sportovní Swift v pětidveřové verzi. My přece chceme třídveřovou variantu. S tou také můžeme počítat. Pětidveřový sportovec bude k prodeji pouze v Japonsku. Do Evropy budou dováženy pouze verze s třídveřovou karoserií.

Už z fotografií je znát změna stylingu karoserie. Pod masku se nastěhoval sportovní spojler, který ve stejném duchu obohatil i záď. V zadním spojleru dokonce najdeme dvě koncovky výfuku, každou na jedné straně vozu. Sexy. Světlomety jsou xenonové a propůjčují vozu zcela nový ještě atraktivnější pohled.

Vůz bude stát na šestnácti palcových litých kolech se čtrnácti paprsky. Ta budou obuta v pneumatikách o rozměrech 195/50 R16. Za příplatek pak bude možno koupit stejná kola ve velikosti 17 palců.

Pod kapotu za nastěhuje 1,6 litrový motor s výkonem 125 koní s proměnlivým časováním ventilů. Spotřeba bude velice přijatelná. Swift by měl v průměru jezdit za sedm litrů. Z nuly na stovku se přitom dostane již za necelých devět vteřin a maximálku si udrží na obdivuhodných 200 km/h.

O ceně zatím nepadla zmínka, ale určitě bude mnohem vyšší než současná nabídka Swiftů.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Swiftík v ostré verzi

 

Swiftík v ostré verzi

 

Swiftík v ostré verzi

 

Swiftík v ostré verzi

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek