Tuning REDAKCE

Swiftík v ostré verzi (20.03.2006)

Swiftík v ostré verziAKTUALITY – Třídveřové Suzuki Swift je již v prodeji a s cenovkou pod 250 tisíc korun se stává velice zajímavou alternativou milovníkům vozů Mini. Ačkoliv není tak luxusní jako Miník, nabízí velice obdobný design karoserie. V současné době se ale nejvíce hovoří o ostré verzi Suzuki Swift sport, která se u nás objeví již v průběhu tohoto roku.

Paradoxně první fotografie ukazují sportovní Swift v pětidveřové verzi. My přece chceme třídveřovou variantu. S tou také můžeme počítat. Pětidveřový sportovec bude k prodeji pouze v Japonsku. Do Evropy budou dováženy pouze verze s třídveřovou karoserií.

Už z fotografií je znát změna stylingu karoserie. Pod masku se nastěhoval sportovní spojler, který ve stejném duchu obohatil i záď. V zadním spojleru dokonce najdeme dvě koncovky výfuku, každou na jedné straně vozu. Sexy. Světlomety jsou xenonové a propůjčují vozu zcela nový ještě atraktivnější pohled.

Vůz bude stát na šestnácti palcových litých kolech se čtrnácti paprsky. Ta budou obuta v pneumatikách o rozměrech 195/50 R16. Za příplatek pak bude možno koupit stejná kola ve velikosti 17 palců.

Pod kapotu za nastěhuje 1,6 litrový motor s výkonem 125 koní s proměnlivým časováním ventilů. Spotřeba bude velice přijatelná. Swift by měl v průměru jezdit za sedm litrů. Z nuly na stovku se přitom dostane již za necelých devět vteřin a maximálku si udrží na obdivuhodných 200 km/h.

O ceně zatím nepadla zmínka, ale určitě bude mnohem vyšší než současná nabídka Swiftů.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Swiftík v ostré verzi

 

Swiftík v ostré verzi

 

Swiftík v ostré verzi

 

Swiftík v ostré verzi

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek