Tuning REDAKCE

TechArt Porsche 580PS (14.11.2006)

TechArt Porsche 580PSTUNING – Pět set osmdesát koní má nová úprava vozu Porsche 911 Turbo od společnosti TechArt. Tuneři z Gerlingenu u Stuttgartu se pustili do úpravy s takovou vervou, že jejich Porsche dokáže uhánět z nuly na stovku za 3.46 vteřin a dosáhnout maximální rychlosti 339 km/h. Poprvé bude tento model představen na autosalonu v Essenu.

Do motorového prostoru se nastěhovala dvě nová turbodmychadla, vzduchový filtr a další komponenty důležité pro performance takového výkonu. Výfukový systém byl přepracován, aby zvládl takový výkon a samozřejmě pozornosti neuniklo ani překalibrování ECU.

S téměř šesti sty koňmi pod kapotou toto Porsche znamená výraznou hrozbu pro vozy Lamborghini nebo Ferrari. Firma  vyvinula speciální bodykit, který napomáhá perfektní aerodynamice ve vysokých rychlostech. Veškeré díly pro karoserii byly vyráběny na základě testů z větrného tunelu. Jen přední spojler redukuje aerodynamický vzduch patnácti procenty. Další redukci napomáhá křídlo a difuzér v zadním spojleru.

Vůz stojí na dvaceti palcových kolech TechArt Formula s designem pěti paprsků. Pneumatiky vepředu mají rozměr 245/30 a vzadu 325/25.  Celkově byl vůz snížen o 25 milimetrů.

Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

TechArt Porsche 580PS

 

TechArt Porsche 580PS

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek