Tuning REDAKCE

Thema míří do Ženevy (15.02.2011)

NOVINKY – Automobilka Lancia baví všechny fanoušky italských vozů. Luxusní Thesis ovšem dosluhuje a díky svému kontroverznímu vzhledu výrazného úspěchu nedosáhla. Je čas pro nástupce. První oficiální fotografie ukazuje Chrysler 300 s názvem Lancia Thema. V premiéře se vůz objeví už 1. března na ženevském autosalonu. Mnozí se ptají, zda přinese Thema něco nového, či i nadále budou úspěšnějšími vozy Delta a Ypsilon.

Lancia uvedla, že jde o globální vlajkovou loď, která kombinuje dva světy: nový pohon zadních kol, tak jako u prvního modelu v roce 1984, a potom záruku nejprestižnějšího modelu, čímž se má stát alternativou pro současné luxusní vozy především z Německa.

Stejně jako Chrysler 300, i Lancia nabídne design vycházející ze současného modelu Chrysleru 300C. Vedle Chrysleru, ale Lancia nabídne rozdíly v detailech, jako jsou nižší nasávače vzduchu a mlhová světla na předním spoileru. Zajímavým se jeví také nový 3,0 litrový šestiválec turbodiesel. Chybět ale nebude standardní paleta Chrysleru včetně 3,6 litrového šestiválce Pentastar o výkonu 292 koní. Ten umí maximální rychlost 230 km/h a z nuly na stovce je za 7,2 vteřin. To vše při kombinované spotřebě 8,3l/100km.

Evropané si jen těžko zvykají na tvrdost amerických interiérů. Zmlsané jazýčky potřebují typickou evropskou úroveň známou z vozů Mercedes-Benz, Audi nebo BMW. Právě zde by měla Lancia překvapit, neboť stále platí za luxusní značku. Prodávat se má už v říjnu ve dvou výbavách: Gold a Platinum.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

Thema míří do Ženevy

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek