Tuning REDAKCE

Toyota vyrobila Smart Insect (03.10.2012)

NOVINKY – Koncept, který pozná svého majitele, představila automobilka Toyota na výstavě pokročilých technologií CEATEC 2012 v Japonsku. Do 6. října budou moci návštěvníci obdivovat elektrický vůz pro jednoho pasažéra, model Smart Insect. Název Insect přitom nebyl vybrán náhodou, stačí se podívat na design vozu a do slovníku, neboť anglicky insect znamená hmyz. Ovšem v tomto případě se jedná spíše o zkratku Information Network Social Electric City Transporter.

Smart Insect je konceptem, který má na svědomí Toyota Auto Body Co., a jediným důvodem proč existuje, je touha předvést světu, jak může vypadat vůz, který komunikuje s dostupnými službami běžně využívanými v dnešním světě. Vůz tak dokáže poznat svého majitele díky módu rozpoznávání obličejů. Svému majiteli ukáže, že ho poznal, otevřením dveří, rozsvícením předních světel a pozdravením v interiéru.

Vůz s řidičem hovoří. Nejenže předvídá řidičovu pozornost, ale zároveň nastavuje délku vzdálenosti a automaticky zapíná mlhová světla či audio systém. Hlasové povely zajistí komunikaci s řidičem, když je unavený.

V moderním světě ovšem Toyota předpokládá propojení vozu s domovem. Proto také zajistila možnost propojení systémů v automobilu a domu. Vůz tak může na příkaz řidiče spustit topení či klimatizaci nebo jen otevřít dveře do garáže.

Toyota chce ukázat budoucnost osobních vozů. Jestli se ale bude podobný vůz vyrábět, nevíme. Toyota zatím neinformovala o možné sériové produkci. Do budoucna se však můžeme těšit na výrazné propojení a personifikaci osobních vozů. Podívejte se na video.

Kalkulátor povinného ručení.

-jj-
Foto: Archiv

 

Toyota vyrobila Smart Insect

Toyota vyrobila Smart Insect

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek