Tuning REDAKCE

Transformers jsou hitem (07.09.2007)

Transformers jsou hitemFILM - Steven Spielberg se před uvedením čtvrtého dílu Indiana Jonese vrací coby producent s trikovým filmem Transformers. Akcemilovná režie Michaela Baye (Mizerové, Armageddon, Ostrov) uvádí plechové autoboty coby neohrožené hrdiny v kombinaci s vtipnými dialogy a promyšlenými charakteristikami ústředních hrdinů. Při zhlédnutí tohoto filmu je nutné myslet na jedno: je to pohádka pro malé i velké, a pokud jste nenapravitelnými diváky Filmového Klubu na ČT2, pak na tento film ani nechoďte. Transformers je pro milovníky naivních příběhů a dokonalých triků. A pak především pro ty, kteří chtějí nové Camaro vidět v akci!

Cílová skupina jsou děti od třinácti let, ale pro značně "otrslou" mládež této doby bude film nenáročnou podívanou. Hlavní roli ztvárnil Shia LaBeouf, který jako teenager nemá dívku svých snů, protože nemá své auto. Po výborném výsledku ve škole a našetřením 2 tisíc dolarů mu tatínek zařídí koupi starého Camara, které ovšem není obyčejné, je to "hodný" Transformer. V typicky americkém postupu samozřejmě díky autu dívku získá a od té chvíle začne pořádná akce, která končí defakto závěrečnými titulky. Nechybí parodie, thriller s utajenými složkami americké vlády, akce a nekonečné metry filmových triků a vizuálních efektů. To vše je zabaleno ve 144 minutách hitu, který ovládl kina již 16. srpna.
 
Aniž bychom prozrazovali děj, je film pro automobilového nadšence povinný zejména kvůli novému Camaru, které se na scéně objeví naprosto netypicky dotknutým egem Camara starého. Žluté Camaro alias Bumble Bee (Čmelák) si prostě zamilujete. Navíc mezi hlavním hrdinou a automobilem vznikne pouto, které doplňuje hlavní aktérka Megan Fox svou akcí v centru města. Pokud zvládnete chvílemi nesmyslný děj, dočkáte se finálního boje mezi transformery Optimus Prime a Megatron, který stojí za to. Zkrátka je to podívaná pro malé i velké a s troškou nadsázky lze tvrdit, že po čase je tu opět film, u kterého si oddychnete.

Transformers
www.transformersmovie.com
USA 2007, 144 min, akční sci-fi
Režie: Michael Bay
Hrají: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Rachael Taylor, Tyrese Gibson, Jon Voight, Anthony Anderson, John Turturro, Peter Cullen, Hugo Weaving, Amaury Nolasco

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Transformers jsou hitem

 

Transformers jsou hitem

 

Transformers jsou hitem

 

Transformers jsou hitem

 

Transformers jsou hitem

 

Transformers jsou hitem

 

Transformers jsou hitem

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek