Tuning REDAKCE

Trident Iceni Grand Tourer (23.08.2012)

NOVINKY – Trident Performance Vehicle je firma z britského Norwiche. Jejich kreace Iceni Grand Tourer není odborníky hodnocena jako klasické sportovní auto, a to kvůli podivnému vzhledu. Nicméně pod kapotou má 6,6 litrový turbo-diesel, který z něj dělá velmi zajímavou alternativu známějších sportovních automobilů.

Iceni Grand Tourer je nejnovějším vývojovým stupněm základního modelu Iceni a objeví se v premiéře na Salon Privé 2012 na začátku září v londýnském Syon Parku. Otevřený model má motor uložený uprostřed a již zmíněný naftový osmiválec pochází z nákladního vozu.

Osmiválec je schopen jezdit na klasický diesel, bio diesel, dokonce na palmový olej. Celkový výkon 430 koní doprovází brutální kroutící moment 1287Nm. V základním nastavení. U Tridentu zvýšili výkon na 660 koní a točivý moment na 1422Nm!

Britský výrobce tvrdí, že se Iceni Grand Tourer dostane z nuly na stovku za 3,7 vteřin. Maximální rychlost dosahuje hranice 320 km/h.

Trident se i při vysokém výkonu snaží poukázat na možnost konstatní jízdy při 70 km/h. V takovém případě totiž novinka dokáže pracovat s potřebou 4,1l/100km a dojezd vozu je tak 3 218 km.

„Jsme rádi, že můžeme vystavovat na Salonu Privé,“ sdělil ředitel Tridentu Phillip Bevan. „Je to velká slavnost všech britských záležitostí a domácího talentu. Doufáme, že zde uzavřeme několik smluv, abychom mohli Iceni Grand Tourer začít prodávat.“

Novinka by se měla prodávat za 94 900 euro už na podzim.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní za speciální ceny.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Trident Iceni Grand Tourer

 

Trident Iceni Grand Tourer

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek