Tuning REDAKCE

Tříkolka od BMW (13.10.2009)

NOVINKY – Osobní vozy se v příštích letech budou objevovat stále a více v menších a menších rozměrech. Ačkoliv tříkolová vozidla byla oblíbená hlavně v padesátých a šedesátých letech, jejich potenciál se začíná projevovat i dnes díky několika konceptům, které se sporadicky objevují v automobilovém světě. BMW představuje nový jednoduchý koncept tříkolového vozu, který by měl konkurovat minulý týden zmíněnému konceptu Landd Glider od Nissanu. BMW chce být samozřejmě lepší.

Všechny malé vozy se sjíždějí v Tokyu. To je město, které má díky své zalidněnosti největší potenciál pro použití obdobných vozů. BMW překvapilo, neboť o něčem podobném nebyla u BMW nikdy ani zmínka. Koncept byl navíc vytvořen již v roce 2005 a jmenuje se SIMPLE. A Sustainable and Innovative Mobility Product of Low Energy consuption.

S váhou 450 kilogramů může nabídnout nejen zajímavý výkon, ale je také koncipován pro dva pasažéry, kteří sedí za sebou. Bavorský výrobce se chystá s malou tříkolkou zaujmout své místo na trhu, kde je zatím docela prázdno. Vůz má výkon 48 koní a zrychluje z nuly na stovku pod deset vteřin. Maximální rychlost dosáhne hodnoty 200 km/h.

Zatím neexistují žádné oficiální  zprávy o tom, že BMW v této podobě SIMPLE pustí do série. Nicméně se objevily dohady o tom, že připravovaný segment tříkolových vozů bude mít své zástupce také z ostatních automobilek.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

Tříkolka od BMW

Tříkolka od BMW

Tříkolka od BMW

Tříkolka od BMW

Tříkolka od BMW

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek