Tuning REDAKCE

TUNING: Blue Monte (26.05.2006)

Chevrolet Monte CarloTUNING – Kdy se v Čechách konečně objeví pořádný zástupce kategorie Lowrider. Připravili jsme pro Vás článek o jednom úžasném modelu Chevrolet Monte Carlo z roku 1975. Vlastníkem vozu je Jesus Martinez z Lareda v Texasu. „Tohle je můj druhý lowrider. První jsem měl, když mi bylo sedmnáct,“ informal nyní osmatřicetiletý tuner.

Největší změna se dočkala modifikace střechy a především lakování. Interiér je naprosto ujetý a jeho původním místem byl interiér Chevroletu z roku 1987. Ze stejného vozu je osmiválcový motor pod kapotou 305 c.i.d.  Multibarevné lakování mají na svědomí bratři Lealové z Corpus Christi v Texasu. Ti vyjádřili své umění na kapotě i bocích vozu. Základem Chevyho je však tmavě modrá.

Že jsou Američané poněkud jiných mravů než evropští tuneři, dokládá ztvárnění interiéru. S trochou drzosti lze říci, že Dolejška z Maxi Pervers není vůbec uchyl, protože interiér tohoto lowridera je naprosto podivnou ukázkou vnímání komfortu. Nicméně sám majitel vozu považuje tento materiál za naprosto dokonalý. Především pro zadní sedadla lásky.

Volant je vyroben z řetězů a v přístrojovce nalezneme po chvilce hledání funkční televizi. Zapomeňte na LCD panely, tohle je retro styl a stařičká černobílá telka. Za zmínku jistě stojí pojízdný bar nebo přední sedadla, která se dokáží natočit ven ze dveří.

Systém hydrauliky obstarávají dvě pumpy – na předek a na zadek. Kola jsou drátěná a pozlacená. Celkově tak vůz splňuje přísné požadavky na lowridera. A tento je v Americe opravdu známý. A to nejen díky Lowrider Magazine.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Nathan Trujilo (www.lowridermagazine.com)

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Chevrolet Monte Carlo

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek