Tuning REDAKCE

Tuning Extreme Show Příbram (2006-04-17) (17.04.2006)

SRAZY – Po poněkud rozpačitém Brně jsme v sobotu zažili super nakládačku v podobě dobře zorganizovaného srazu na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami. Tisíce „nadržených“ návštěvníků si vybralo pro svůj sobotní výlet právě Příbram a podle většiny z nich nebyla tato volba zklamáním. „Včera pršelo, ale dneska je docela dobrý počasí. Líbí se mi tu. Právě jsem viděl vystoupení kaskadérů a jdu omrknout káry v Show and Shine,“ uvedl devětadvacetiletý Marek z Písku.

Fronta u vstupu byla odbavována velice rychle. Stovku za hlavu a stovku za auto je naprosto normální nepřemrštěná sazba a pořadatelů na place bylo tolik, že nebyla absolutně žádná možnost vůz postavit tam, kde by se nejlépe vyjímal. Pěkně do řady – „A do stromečku!“ jak upozornil vytáhlý pořadatel. Do stromečku znamená na šikmo. Automobilů přijelo tolik, že i sebevzdálenější kout letiště byl obletován návštěvníky a majitelé automobilů, kteří si mysleli, že až sem nikdo nedojde, se tentokrát naštěstí mýlili.

Parkoviště pro diváky, pro vystavující i pro Show and Shine byla velice precizně oddělena. (Ano, ta škodovka v klasické tmavě zelené barvě byla na výstavě – měla litá kola, pozn. autora). Člověk nemusel jít rovnou na show and shine, aby měl co obdivovat. Tuning v českých zemích nabírá na síle a letos se objevilo daleko více stylu než přeplácaných stromečků.

Přijeli jsme až kolem desáté, takže volba mrknout na volné sprinty se vyplatila. Máme tak úžasný záběr, jak tmavě červený mercedes předjíždí „obyčejná krysí“ stovka. Na startu se ale mimo jiné vozy objevil Caterham 500 nebo Ultima GTR. Řadu Opelů Speedster není nutné jmenovat, protože jsou na každém velkém srazu.

O půl jedné se na scéně objevili kaskadéři s klasickým trojkovým bavorákem, motorkou a motokárou. Návštěvníci tak mohli obdivovat jízdu na motorce ve třech, jízdu motokáry po dvou kolech nebo excelentní vystoupení jízdy BMW, na jehož spodní straně visí kaskadérka. Velkolepé!

Show and Shine nabídla úchvatnou podívanou kvalitního tuningu. Češi jsou asi stále více zazobanější, neboť úroveň úprav jednotlivých vozů byla opravdu vysoká. Mezi favority návštěvníků patřil například Volkswagen Corrado nebo Peugeot 307 CC. Své fanoušky si však získal také tmavě modrý Trabant s kolama Oxigin Oxi 1.

Tuning show v Příbrami byla výjimečná svou atmosférou, pohodovými lidmi a především výbornou organizací. Už dnes se můžete podívat na sadu fotografií. Video se srazu uveřejníme v prvním čísle magazínu Český Tuning.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Tuning Extreme Show Příbram

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek