Tuning REDAKCE

Tuning Jaro 2004 ovládl mráz (30.03.2004)


loga/logorevoJinovatka na silnici mě to ráno docela vyděsila. Ani tato překážka však nezkřížila mé odhodlání dorazit na zahájení tuningové sezóny na Renocaru v Brně. Ačkoliv pražští tuneři a Východočeši zvolili za svůj cíl pravděpodobně zahájení u Mladé Boleslavi, Renocar Tuning Show na Masarykově okruhu v Brně je prostě klasika a každoročně otevírá i zavírá tuningovou sezónu.

V sobotu 27. března se na brněnském autodromu setkali hrdinové. A nebyli to jen hrdinové v laděných vozech, ale především návštěvníci, kteří absolvovali několikahodinovou prohlídku vozů a následně klání ve sprintu v nepříjemných mrazech. obrazky/ren_jaro_2004_01

Ačkoliv se mráz mohl zdát tou největší překážkou, fandové tuningu si do Brna cestu našli a dokonce se objevilo hned několik absolutních novinek, které vznikly během letošní zimy. Mezi převahou stodvacítek a rapidů se tak objevilo nepříliš často laděné vozítko italské produkce Fiat Uno, které svým otevíráním dveří směrem k obloze zaujalo nejednoho tunera. Laděné vozy celé ráno i dopoledne plnily volná místa na horním parkovišti. I opozdilci měli ale letos možnost zaparkovat u hlavní budovy, kde se v průběhu dne uvolňovala místa.

Jednotlivé boxy obsadili prodejci tuningových výrobků, mezi nimiž jsme pod číslem 8 nechyběli ani my s našimi autodoplňky. Vedle několika lákavých slev jsme nabízeli čiré světlomety s dvacetiprocentní slevou. Všechna prodejní místa byla stále obsazena návštěvníky, kteří hledali buď útočiště relativně v teple nebo se snažili utratit něco z našetřených peněz za zboží, kterým by zkrášlili své plechové obrazky/ren_jaro_2004_02miláčky.

Zima byla znát na každém kroku. Řidiči i s doprovodem se hřáli v nastartovaných vozech a zoufalci snažící se nalézt alespoň kousek tepla, stáli frontu na teplé maso, klobásy nebo kafe. Zejména pěší to měli v sobotu obzvláště těžké, neboť po několika hodinách strávených v obklopení nádhernými vozy, na které dopadaly vločky sněhu, se i ten nejotužilejší návštěvník musel rozhodnout k úniku.

Vedle srazového bláznovství, kde zase někteří „rozpustilí pubertální bezmozci“ nedodržovali striktně stanovenou dvacetikilometrovou rychlost v areálu autodromu, se ti rozumnější, kteří nebyli spokojeni s řevem výfuku při šedesátce myslíce si o tom, že je to obrovská rychlost, přesunuli na okruh v rámci volných jízd. Pozobrazky/ren_jaro_2004_03ději potom do fronty soutěže Sprint na 400 metrů. Kvůli počasí a problémům s technikou byl start sprintu opožděn zhruba o půl hodiny. Promrzlí diváci však obsadili houfem všechny tribuny a soutěžící si na jejich nezájem rozhodně stěžovat nemohli. Letos to totiž bylo obráceně. Kvůli mokré vozovce a počasí se pořadatelé setkali s malým zájmem soutěžících, což se také projevilo na předčasně ukončené soutěži ve sprintu. I přes tento fakt, se však na trati objevilo na šestašedesát sprinterů, kteří závodili v různých kategoriích dle kubatury svých vozů. V kategorii 1 do 1300 ccm se na první příčce umístil Libor Michálek s vozem Škoda Rapid v čase 18.24 vteřin. V kategorii 2 do 1600 cm si pro první místo dojel Jakub Král s vozem Honda CRX, který pokořil čtvrt míli za 14.82 vteřin. V kategorii vozů do 2000 ccm zvítězil Petr Cvetrov s Volkswagenem Golf GT v čase 13.91 sekund. Vůbec nejlepší časy se objevily v kategorii nad 2000 ccm, kde s přehledem vyhrál Pavel Šelong s vozem BMW E325ix v čase 11.19 vteřin.

obrazky/ren_jaro_2004_04Letošní zahájení sezóny bylo mrazivé, ale rozhodně ne nudné, a i když po jedné hodině odpolední začaly řídnout nejen návaly návštěvníků, ale i účastníků srazu, Renocar Tuning Show Jaro 2004 byla plnohodnotnou akcí profesionálně organizačně zvládnutou. Nezbývá než se těšit na lepší počasí a více automobilů na srazu v Kopřivnici 17. dubna.

 

 

Fotogalerii nalezente ZDE

Text a foto: Jiří Juránek a další foto

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek