Tuning REDAKCE

Tuning od IWC? Jen s AMG! (06.04.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/06_04_2005_IWC/logo_01Tuning od IWC? Jen s AMG!

Nikdo by to do nich neřekl, ale vysoce postavení manažeři jsou tuneři, aniž by používali automobily nebo autodoplňky. Stovky koní si našly cestu pod kapoty jejich naleštěných limuzín a stylových kombíků. Top manažeři ale nejdříve tuní sami sebe a své kouzlo má i management změny, neboť pondělí je vyhrazené pouze hodinkám Maurice Lacroix, úterý pro Zenith, středa pro Breitlingy, čtvrtek pro Omegy a pátek pro IWC. Pokud vám zkratka IWC napovídá cokoliv o „westernovém clubu“, pak jste totálně out, protože IWC je značka dokonalých švýcarských hodinek, které vás zaručeně dostanou do vyšší společnosti. A nejsou to ty, které vám v Hammametu na pláži prodává domorodec za deset euro. Ale pozor. IWC nyní exceluje nabídkou hodinek exkluzivně pro dvorního úpravce Mercedesu Benz, AMG.

IWC od roku 1868. A dokud budou muži existovat. Hezký slogan ne? S přídomkem opravdových mužů by rozhodně nekorespondoval například áčkový Mercedes. Nejlepší volbou byl Mercedes CLS 55 AMG s přívlastkem „IWC Ingenieur“. S označením vozu se veze i celkový počet vyrobených vozů. Padesát pět majitelů se dočká automobilu, který byl vyroben ve spolupráci se švýcarským výrobcem hodinek IWC Schaffhausen.

Hodinky jsou titanové a lakované tmavě šedou barvou. Titan se objevuje pak i na devatenácti palcových kolech. Pneumatiky o velikosti 255/35 vepředu a 285/30 vzadu dotváří dokonalý vzhled automobilu. Ozdobné elementy v hodinkách se odrážejí ve tvaru lamel v masce chladiče.

„Ingenieur“ design se ovšem odráží především v interiéru. Pokud jste dostatečně ujetí na třípísmenové zkratky, pak pro vás kombinace hodin v cockpitu s logem IWC a otáčkoměru s logem AMG bude tím nejlepším pohlazením po duši. Auto je na těch správných místech vybaveno logy IWC i AMG, a to jak v interiéru, tak na karoserii. Váš soused manažer pozná rozdíl a zcela jistě ho bude ediční známka rozčilovat natolik, že prodá své sériové CéeLeSko a koupí jiný vůz s extra „výbavou“.

Ale vážně. Exkluzivní hodinky pro kupce se samozřejmě s vozem srovnat nedají. Pod kapotou totiž tiká 5,5 litrový osmiválec s výkonem 476 koní. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h, ovšem stovku pokoří za 4,7 sekund. Cenu tohoto modelu Daimler-Chrysler zatím tají. Vůz má být přitom v prodeji již na podzim.

Exkluzivitu tohoto marketingového tahu podporují tři kvalitní firmy, které dokázaly na trh vnést exkluzivitu manažerských limuzín se sportovní vůní.

 

Jiří Juránek
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků limitované řady AMG

     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek