Tuning REDAKCE

Tuning od výrobce: S4 (24.09.2004)

tuning-aktuality/24_09_2004_audi/logo_frankfurt_01Tuning od výrobce: S4

Rok 2004 je bezesporu silným ročníkem v produkci ultimativních sportovních vozů všech tváří různého výkonu. Výrobci se předhání v nabídkách silnějších modelů a zákazníci jsou stále náročnější jak při výběru vozu, tak značky a výbavy. Už dávno nestačí příplatkové barvy nebo klimatizace. Nejlépe vyměnit motor, ihned po koupi načipovat, ať to má grády. Audi nyní představuje model S4 a po všech stránkách splní přání zejména těch zákazníků, kteří si potrpí na luxus ve velmi sportovní úpravě.

Žádný byznysmen nebo manažer by nevyjel na silnici s hliníkovým křídlem na své limuzíně. Přesto ale něchtějí zůstat po zadu a žádají výkon a progresivitu také v oblasti limuzín a sedanů. Důkazem nechť zůstává tajuplné limuzíno-kupé Mercedes Benz CLS. Audi S4 je sedan, který se pyšní 344 koňmi při 7000 otáčkách. Společně s novým designem a větší výbavou se osmiválcové Audi zajisté setká s kladnou odezvou. Co teprve udělá ale se zákazníky S4 v úpravě Avant?

Osmiválec nabízí obsah 4.2 litrů a dokáže popohnat stroj až k maximální hranici 250 km/h. Z nuly na stovku se dostane za 5.6 vteřin. Standardně je dodávána šestistupňová převodovka, která je samozřejmě manuální pro větší zábavu z jízdy. Spotřeba vozu se pohybuje kolem třinácti litrů, což však není průměrnou spotřebou, nýbrž spotřeba ve městě.

Jak už jsme na to u Audi zvyklí, S4 je opět automobilem ve své třídě, které nabízí quattro neustálý pohon všech čtyř kol. Automobilka zlepšila také samotné řízení a řidič dostává odezvy od vozu bez velkých prodlev. Nepodceňujte na křižovatce línou limuzínu s označením S4, protože by se vám mohla vysmát ihned krátce po rozjezdu.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků Audi S4

     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek