Tuning REDAKCE

Tuning Party Hradec Králové (03.07.2006)

Tuning Party Hradec KrálovéSRAZY – Tuningový sraz v Hradci Králové se zapsal do podvědomí všech tunerů jako největší tuningový sraz v Čechách. Na paty mu těsně šlapou Mimoňské války. Přesto však má sraz v Hradci volnější atmosféru než zmíněný sraz v Mimoni. V Hradci totiž není až tak velký problém zaparkovat tam, kde právě chcete Vy a ne, jestli se Vaše kára líbí šestnáctileté holce u vstupu. Matador Tuning Party Hradec Králové se dočkal slunce a jako vždy se dočkal obrovské přízně návštěvníků, a více než kdykoliv předtím těch z Polska.

V páté třídě jsem byl na mezinárodním táboře zamilovanej do holky, která se jmenovala Káša. Byla to Polka, mluvili jsme spolu rusky a dopisy si psali azbukou. Chování Poláků na srazu v Hradci Králové mě však naprosto děsí vzhledem k neustále se rozšiřujícímu se programu a atraktivitě srazu. Rychlá jízda a šermování polskou vlajkou za jízdy je jen malým přiblížením toho, co polská krev na tuningovém srazu v Čechách dokáže. Zrychlování mezi davy lidí nebo jízda nad motorem BMW s otevřenou kapotou ve stoje, to už bylo opravdu moc. Pořadatelé však nebyli a nejsou tak drsní vůči řidičům tak, jako na Mimoňských válkách. Toleruje se toho mnoho.

Oproti pátku se počasí v sobotu na letišti v Hradci Králové umoudřilo. Výsledkem tak byla pravděpodobně mnohonásobně vyšší účast, než pořadatelé ve skutečnosti plánovali. Vstupné na osobu 300 korun, vjezdné pro vůz 100 korun. Za tuto cenu jsem při vjezdu do areálu dostal papír s pořadovým číslem a samolepku. Žádný program, žádné reklamní předměty, žádná mapa areálu, jednoduše nic. Velice laxní přístup od někoho, kdo pořádá „největší“ český sraz tolik oblíbený i u zahraničního tunerstva.

Pomineme-li program, který zahrnoval vedle klasických sprintů také vystoupení kaskadérů nebo cyklokrosařů. Milovníci rychlosti si přišli na své při vystoupení dragsterů a 1000 koňové bestie, kterou jsem osobně nestihl. (Že by mi chyběl program???). Nejkvalitnější stránkou celého srazu je přítomnost velice dobře udělaných automobilů a potom nádherných slečen. Naprosto nepochopitelné jednání jsem zaznamenal ze strany české policie, která přímo v areálu zastavovala některé z tunerů a pokutovala za technickou nezpůsobilost k provozu. Toto jednání je naprosto nepřípustné a naprosto se neshoduje s pravidly tuningových srazů. Vypočítavé, ale také nepříliš fér, je čekání na oběti hned za výjezdem z areálu, ale pokutování přímo v areálu je opravdu drsný způsob vyjádření své neohroženosti.

Tuningový sraz si užívali především tuneři, kteří milují podobné obří akce. „Je to tu super a už se těším na noc,“ sdělil nám mladý muž z Plzně, když jsme se ho zeptali, jak se mu v Hradci líbí. Více napoví fotografie.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Tuning Party Hradec Králové

 


zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek