Tuning REDAKCE

Tuning pro Charger SRT8 (20.01.2006)

ChargerTUNING - „Super Čmelák“ je přezdívka výkonného svalovce Dodge Chargeru SRT8. Každý tuningový fanda ví, co znamená zkratka SRT. Pokud ne, pak jde o Street and Racing Technology (Pouliční a závodní technologie – volný překlad). V reálu jde o skupinu chlapíků přímo z automobilky Chrysler, kteří se živí sériovým tuningem. Nový Charger na steroidech má velkou šanci dostat se za louži až do České republiky díky několika dobře fungujícím firmám v České republice.

Nezaměnitelný exteriér ve žluté barvě exceluje s černou kombinací kapoty a bočních motivů. Tento jev se odehrává také v interiéru na sedadlech, volantu a řadící páce. Pod kapotou se nachází 6,1 litrový HEMI osmiválec s výkonem 425 koní. Tento výkon je o 25 procent větší než klasický 5,7 litrový HEMI motor.
Vůz i přes svou hmotnost zvládne pokořit stovku za méně než pět vteřin a test 0-100-0 zvládl pod sedmnáct sekund, s tím, že ze stovky brzdil na 110 stopách.
Vůz byl vyroben na počest legendárního modelu z roku 1968, který nesl název Dodge Coronet. I ten se pyšnil názvem „Super Bee“. Dodge Charger SRT8 Super Bee je poslední edicí ultimativního amerického muscle sedanu a v prodejní síti se objeví již na jaře. Cena zatím nebyla stanovena.

Tunerům od Chryslera se daří a silná performance tohoto modelu to jen potvrzuje. Nejlevnější Charger, který lze v České republice pořídit, stojí 1.198.000 Kč.

Související článek: Dodge Charger: návrat svalů - 10.01.2005

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Charger


Charger


zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek