Tuning REDAKCE

Tuning pro Charger SRT8 (20.01.2006)

ChargerTUNING - „Super Čmelák“ je přezdívka výkonného svalovce Dodge Chargeru SRT8. Každý tuningový fanda ví, co znamená zkratka SRT. Pokud ne, pak jde o Street and Racing Technology (Pouliční a závodní technologie – volný překlad). V reálu jde o skupinu chlapíků přímo z automobilky Chrysler, kteří se živí sériovým tuningem. Nový Charger na steroidech má velkou šanci dostat se za louži až do České republiky díky několika dobře fungujícím firmám v České republice.

Nezaměnitelný exteriér ve žluté barvě exceluje s černou kombinací kapoty a bočních motivů. Tento jev se odehrává také v interiéru na sedadlech, volantu a řadící páce. Pod kapotou se nachází 6,1 litrový HEMI osmiválec s výkonem 425 koní. Tento výkon je o 25 procent větší než klasický 5,7 litrový HEMI motor.
Vůz i přes svou hmotnost zvládne pokořit stovku za méně než pět vteřin a test 0-100-0 zvládl pod sedmnáct sekund, s tím, že ze stovky brzdil na 110 stopách.
Vůz byl vyroben na počest legendárního modelu z roku 1968, který nesl název Dodge Coronet. I ten se pyšnil názvem „Super Bee“. Dodge Charger SRT8 Super Bee je poslední edicí ultimativního amerického muscle sedanu a v prodejní síti se objeví již na jaře. Cena zatím nebyla stanovena.

Tunerům od Chryslera se daří a silná performance tohoto modelu to jen potvrzuje. Nejlevnější Charger, který lze v České republice pořídit, stojí 1.198.000 Kč.

Související článek: Dodge Charger: návrat svalů - 10.01.2005

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Charger


Charger


zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek