Tuning REDAKCE

Tuning Show Milovice „na pohodu“ (17.05.2004)

loga/autoklubTuning Show Milovice bylo „na pohodu“

Mám celkem vyvinutý orientační smysl. V sobotu dopoledne mě však nadobro zradil a já si udělal desetikilometrovou okružní jízdu kolem Milovic. Pořadatelé totiž pravděpodobně zapomněli přímo ve vsi umístit navigační cedule. Takže jsem se vydal vždycky nějakou cestou z Milovic, kromě té správné. Společně se mnou však bloudilo mnohem více lidí, protože jsem zmatené tunery potkal na výjezdu směrem k Benátkám nad Jizerou. Znovu jsem proklínal své rozhodnutí nevytisknout si z internetu mapu navigující na místo srazu. Trochu zvláštní začátek, ale konečně jsem našel místo, kde se konal první ročník Tuning Show Milovice.

 Dojezdové číslo 750 a opět nepochopení nad nevyužitými vojenskými prostory. Minulý týden areál v Mimoni, teď v Milovicích. Obrovské hangáry, zničené paneláky, prázdné polorozpadlé haly a spousta rovinných zelených ploch. K ničemu! Alespoň, že tyto prostory jednou nebo dvakrát za rok využijí upravená vozidla, když už nic jiného. Vstupné za 200 Kč za auto a samolepka na okno. Žádám o druhou na mé „srazové desky“, ale bez pochopení projíždím kolem pořadatelů zaparkovat.

Na první pohled byla Tuning Show Milovice mnohem menší akcí než Mimoňské války. Na druhou stranu se zde sešlo mnohem více prodejců s občerstvením. Mezi „známými“ vozy se objevily absolutní novinky, ať už to byl dvojka Golf s předními světlomety z Fabie nebo zdařilý kousek od Maxy Pervers Pavla Dolejšky Alfa Romeo Spider. Vypadá to, že letošní zima byla opravdu neuvěřitelně plodná a v garážích se urodilo mnoho zralého ovoce. Řada tunerů už opravdu pochopila, že tuning není o plastových doplňcích z čerpací stanice a vozidla prochází zdravou omlazovací kůrou. Nechyběla ani řada tradičních škodovek, jimž v Milovicích vévodila snížená „stovka“ v tmavě modré metalíze. Veterány zde zastoupila tmavě modrá „amerika“ s nápisy Police.

Pro příznivce audio zde byla k vidění řada zajímavých kousků, kterým ale přesvědčivě vévodil dokonale nazvučený VW Golf první řady. Zapomenuti nebyli ani majitelé hřmících výfuků, kteří se s chutí účastnili soutěže o nejhlasitější výfuk. „Tak na vítězství zapomeň,“ křičí na majitele Felicie pořadatel. Spokojený majitel se ale usmívá a se slovy: „Co chceš od škodovky?“, opouští stanoviště měření. O několik minut později se dvojice pomatených tunerů snaží svými výfuky přehřmít. Na jednom z vozidel se skví bílý papír s výmluvným nadpisem PRODÁM. Na celém srazu jsem podobných automobilů napočítal přes třicet. Za hodinami práce se pravděpodobně skrývá touha po něčem výkonnějším nebo nutnost se rychle zbavit upraveného kousku kvůli neustále se vzdávajícímu motoru.

Sprinty byly situovány ve dvou pruzích až na konci areálu. Slepené betonové kvádry neskýtaly zrovna nejlepší povrch pro tento závod, ale účastníkům sprintů nevadil, i když zde o sprint nebyl tak obrovský zájem jak bývá obyčejně. Hazardem lze nazvat počínání řidiče stříbrné Škody 130 RS, který zapomněl před jízdou zavřít kufr (viz. fotogalerie). Sprinty i zde byly divácky vděčné a na řidičích bylo vidět, že dnes nemusí vyhrát, ale zúčastnit se.

Odpoledne se nepatrně ochladilo, ale i přesto lze sraz v Milovicích považovat za pohodové setkání lidí, kteří se chtějí pochlubit svými upravenými miláčky.

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
FOTO: Autor

 

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku z Tuning Show Milovice 2004

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek