Tuning REDAKCE

Tuningové léto (04.08.2004)

loga/autoklubKonkurence roste: Kdo uzavře letošní tuningovou sezonu?

Kdo uzavře letošní tuningovou sezonu? Bude to opět Renocar? Nebo někdo jiný? Srazů je stále více a většina „obchodních duší“ už pochopila, že jde o dobrý byznys. Sezona 2004 začala na konci března akcí Renocar Tuning. Oproti všem očekáváním, kdy minulé ročníky byly maličko nudné, či spíše monotónní, se přes vydatnou zimu tuneři obrnili a sraz se téměř podařil, i když kromě sprintů a volných jízd na okruhu nenabízel skoro nic. Sedmnáctého dubna pak převapil Tiler Tuning a Tuningtech pořádáním akce na zkušebním Polygonu Tatry s názvem Tuning Motor Show Kopřivnice. Titul „zahajovatele“ sezony zůstal firmě Renocar, ale díky stálému nárůstu pořadatelů se to může již letos na podzim změnit.

Pojďme teď trochu za financemi. Hradecká tuning párty hostila 6 800 upravených vozů a 30 000 návštěvníků. Když budu počítat i ty VIP, tak se dostanu při 200 korunovém vstupné na částku šest milionu korun + stánky firem atd. Vysoké náklady se vrátí a „něco“ i zbyde. Tuner z toho pak může jen těžit, protože si může vybrat, kam pojede a díky konkurenci se pak pořadatelé snaží nabídnout ten nejlepší program. Takže pořadatelů letních tuningových srazů ještě přibyde.

 

Dvoje Mimoňské války v roce nejsou překvapivé. Překvapivá je zpráva, že kopřivnická tuning show se bude letos opakovat. Sobota 25. září tak opět bude patřit polygonu Tatry a možná se již konečně dočkáme jízd na polygonu. Tedy pokud návštěvníkům dojde, jak se mají na tak velkém srazu chovat. Pokud nahlédneme do programu, pořadatelé slibují měřenou rychlostní zkoušku na 1 km, sprinty vyřazovacím způsobem, pálení pneumatik gumováním či lowrider show. Kromě toho má vystoupit kapela Kiss Revival, nebudou chybět motokáry a samozřejmě soutěže o nejlepší tuning či audio soustavu.

 

Ovšem Kopřivnice sezonu neuzavře, neboť již teď je známo, že se opět na pražském výstavišti uskuteční 4. Tuning sraz v rámci Autoshow Praha 2004. Zde sice sraz postrádá jakékoliv rychlostní zkoušky nebo sprinty, zato se však těší velkému počtu návštěvníků, kteří by za normálních okolností na žádný tuningový sraz nejeli.

Posledním adeptem na uzavření tuningové sezony může být a pravděpodobně jím bude firma Renocar. Takže finišovat se bude asi v Brně. Na druhou stranu lze opravdu jen hádat, jestli se neobjeví další hráč ve hře, který bude tunery šokovat precizním programem a super lokalitou.

 

Letošní léto je jasným vítězem v oblasti tuningu a ať už se konkurence bije jak chce, nezapomeňte naleštit auta a vyrazit tam, kam vás to nejvíc táhne. Česká republika zažívá boom a tuning se zde jen tak neutiší…


Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Jiří Juránek

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek